PSYCHOLOGIE
psychické poruchy - studium psychologie - obsahy knížek - psychologické testy - online psychologické programy

   

 
 
   

Online psychologické programy proti stresu, úzkosti a depresi


Vyzkoušejte unikátní psychologické programy Žlutá sova, které vám pomůžou zbavit se problémů – stresu, nervozity, prázdnoty a deprese.

Každý program obsahuje:

 • postupy, díky kterým máte možnost poznat svou pravou osobnost
 • užitečné informace
 • testy a kvízy s automatickým vyhodnocením
 • úkoly a shrnutí na váš e-mail
 • autosugestivní a relaxační nahrávky, které si stáhnete a budete si je pak přehrávat; zůstanou vám napořád a budou vám tak pomáhat i po ukončení práce s programem

 • To nejcennější na programech Žlutá sova je, že jsou interaktivní - pracujete s nimi a sami je tak dotváříte. Jste aktivní, programy vás nutí přemýšlet a nabízejí vám možnosti, jak zlepšit svůj život.

  Programy Žlutá sova jsou:

 • plně online - můžete se jim věnovat z pohodlí domova a kdykoli se vám to hodí
 • srozumitelně napsané – nepotřebujete žádné znalosti z psychologie
 • interaktivní – donutí vás k akci
 • důvěrné a anonymní – v programu máte vlastní prostor chráněný heslem
 •  

  Reference – z ohlasů těch, kteří program(y) absolvovali:

  Chci mockrát poděkovat za opravdu vynikající nápad.

  Moc děkuji za váš program, pomohl mi více, než jsem si myslela, jsem ráda, že něco takového existuje :)

  Děkuji moc za Vaši práci a pomoc a motivaci a popostrčení a podporu a......

  Jsem velmi spokojena s vasimi kurzy, tento je jiz druhy. Ten prvni mi vylozene pomohl (deprese), tento zas o kus dal posunul na ceste zivotem. Diky!

  Víte, na docházení do ordinace jsem neměla ani čas ani peníze.... váš program mě, myslím, zachránil. Děkuji moc.

  dakujem velmi pekne, velmi som si to uzila a myslim, ze to bolo uzitocne, budem sa k tomu aj vracat.. ;)

  Žlutá sova je bezva nápad. Dík za inspiraci.

  Děkuji, že jste a pomáháte !!!

  Doporučila jsem program minimálně pěti lidem. Jsem přesvědčena o slušné úrovni a hlavně efektu který má a měl program na mne.

  Děkuji za Vaši práci a pomoc. Z programů ŽS budu čerpat už pořád.

   

  Psychologické programy Žlutá sova můžou pomoci i vám – najdete je na www.velka.zlutasova.cz


  Online psychologická poradna
   

  Online poradny zde na psychowebu fungovaly déle než 4 roky a za tu dobu jsem zodpověděla skoro 1800 dotazů.

  Všechno hezké ale musí jednou skončit:)

  Poradny jsou nyní uzavřené (důvod jednoduchý - čas). Ale můžeme se nadále ve virtuálním prostoru potkávat, vypisuji online otevřené dveře.

  V zodpovězených otázkách možná najdete i odpověď na to, co trápí Vás - určitě na ně mrkněte!

  PhDr. Michaela Peterková
  Diskuze k článku Online psychologické programy proti stresu, úzkosti a depresi


  Strana 5 z 106
  Zobrazit položek na stránce
  Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Další Poslední

  Mám o přítele strach

  Ajka 1.leden 2014 20:29:57
  Dobrý večer,chtěla bych poradit ohledně přítele mám o něj strach,nebot je strhanej,hodně posiluje bere Ty proteiny atak.,plave,fotbal,musí se ještě učit na zkoušky,do práce,pak je unavenej spí a spí.Ráno chudák,pytle pod očima i přijde mi hubenější i zestárlí v obličeji.Jak domluvit,aby slevil,třeba ve sportu?Děsí mně to,bojím se o něj,jestli se stresuje,před zkouškama,opravdu nevím..Děkuji za odpověd
  Reagovat

  re. Mám o přítele strach

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 6.leden 2014 08:51:00
  Zdravím Vás!
  Nabídněte Vašemu příteli jinou alternativu - asi jste zkoušela říkat mu "nepřeháněj to", "nesportuj tolik" atd. - což je pochopitelné, ale lidi lépe slyší na to, co dělat mají, ne na to, co dělat nemají. Takže vymyslete něco, co by Vašemu příteli podle Vás pomohlo, a ve vhodné chvíli mu tu možnost představte (víkend v lázních, večerní procházka měštem, válení se v posteli půl soboty nebo cokoli jiného). Musí to být samozřejmě něco, co ho aspoň trochu zaujme, aby byla šance, že tomu dá přednost před těmi svými současnými aktivitami.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.test-barev.psyx.cz - Test osobnosti podle barev

  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti
  Reagovat

  Bez názvu

  mili 25.prosinec 2013 22:05:43
  Dobrý den,mám problém ze svým bývalým přítelem.Máme spolu 18.měsíčniho kluka.Po neschodech s jeho matkou která k nám přijela na návštevu jsem musela ze synem nedobrovolně opustit společnou domácnost.Ještě podotýkám že přítel je dost fixovaný na svojí matce a poslouchá vše co mu řekne.Přítel mě nikdy nebral jako matku svého dítěte jen mi pořád s jeho matkou vyhrožují že mi syna vezmou.Nevydržela jsem to psychické vyhrožováni a podala jsem návrh u soudu o svěření syna do své péče.Budeme mít soud a přítel je zato na mě naštvaný a neustále mi nádává a vyhrožuje s tím synem.Vždycky když mu předávam syna tak si neodpustí nějakou tu urážku nebo výhružku.Nechci se sním vidat ale bohužel to nejde když mu musím předávat syna.Jsem z toho psychicky na dně a nevím co mám dělat on stěmi vyhružky a nadávkami nepřestane.Já se pokoušela i náš vztah urovnat už kvuli synovi ale vše bylo marné on prý rodinu nechce.Prosím o rsdu.Moc děkuji
  Reagovat

  re. Bez názvu

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 27.prosinec 2013 10:48:50
  Zdravím Vás!
  Na tohle nejlépe pomáhá, když na sobě nedáte znát, jak se Vás ty řeči dotýkají. Dokud Váš expartner uvidí, že Vám to ubližuje, je to pro něj motivace v tom dál pokračovat, protože je na Vás naštvaný (to ho pravděpodobně časem přejde, ale bude to chvíli trvat). Takže se snažte nedat na sobě nic znát, na ty urážky vůbec nijak nereagujte, bavte se s ním jen věcně. Příklad situace, když mu vedete kluka: On: Seš blbá. Vy: Fajn. V tašce jsou náhradní rukavice, kdyby si tyhle promáčel. On: To snad zvládnu, nejsem jako ty. Vy: Stavím se zítra v pět, ahoj.
  Prostě nereagovat na ty blbosti a urážky, udržovat tu komunikaci věcně.
  Věřím, že Vás to deptá; snad se partner časem zklidní a Vy se naučíte, aby Vám to bylo lhostejnější.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  Jak přestat kouřit - Odvykání cigaretám

  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti
  Reagovat

  Bez názvu

  Marta 22.prosinec 2013 20:24:57
  Dobrý den paní doktorko,
  zajímalo by mě, jestli může pauza bez kontaktu s někým pomoci uvedomit si, zda má smysl vztah s daným člověkem. Situace je taková, že jsme se před několika měsící rozešli s přítelem po dlouholetém vztahu. Teď vím, že jsme měli hned přerušit kontakt, ale nestalo se tak. On si mezitím našel známost, se kterou se už rozešel. Já jsem ho ze začátku vůbec nekontaktovala, ale on mi začal psát a bylo to stále intenzivnější. V poslední době to vypadalo, že se postupně dáme dohromady, ale pokazilo se to. Problém je v tom, že na začátku vztahu jsem dost vyvolávala konflikty a udělala hodně chyb. pak jsem si vše uvědomila, omluvila jsem a dost změnila své chování. Pak byl náš vztah docela fajn, ale vždy když se objevil nějaký náznak nedorozumění, nebo jsem řekla nějakou jízlivou poznámku, bral to strašně tragicky (ale to opravdu nebylo nějak často) a jakmile jsem chtěla řešit společnou budoucnost nebo nějaký problém uzavřel se do sebe a proto se se mnou rozešel. Po rozchodu jsme se k sobě chovali hezky, já mu nic nevyčítala, přesto že měl vztah, snažila jsem se to akceptovat. V posledních 2 týdnech jsme se pár krát viděli a bylo to moc hezké. Udělal však něco, co se mi nelíbilo, tak jsem mu to vyčetla a tato jedna nevinná v něm prý vše zabila a náš vztah už zase nemá cenu, protože se mu vrátila všechna ta bolest z hádek. Vím jak se v něm střídají nálady a proto jsem navrhla měsíc úplně bez kontaktu, že se pak sejdeme a promyslíme co dál. Jsem z toho bludného kruhu opravdu unavená. Chci se zeptat, jestli může mít taková pauza nějak pomoci, abychom si já i on uvědomili, co vlastně chceme. Pořád mám pocity viny, že jsem se měla zachovat jinak, protože jsem tím vše zkazila, ale když Vás má někdo rád, tak snad odpustí nějaké neuvážené slovo. Opravdu nejsem žádná megera, která by ho terorizovala. Nedokáži se na vše podívat objektivně a pořád mám pocit, že já jsem ta zlá. Opravdu může dobrý vztah fungovat jen bez hádek a já jsem tak strašná partnerka? Děkuji.
  Reagovat

  re. Bez názvu

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 23.prosinec 2013 10:36:06
  Zdravím Vás!
  Bylo by potřeba s oběma mluvit a zjistit, jestli on je přecitlivělý, nebo Vy hádavá i netaktní (eventuelně kombinace obojího). Pokud by měl váš vztah fungovat, museli byste tento bod vyřešit, protože je zřejmé, že v této věci budou ty spory vznikat i dál.
  Pauza ve vztahu má smysl, aby si člověk porovnal, co chce a co ne. Ale pak, pokud se rozhodnete dát znovu dohromady, je potřeba něco změnit - to, co nefunguje, s tím něco udělat, protože samo se to nezlepší.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  Už nevím kudy kam.

  Marie Hladiková 10.prosinec 2013 19:12:23
  Moc zdravím.Potřebovala bych pomoc. Mám velké problémy s manželem.Vůbec mě jako manželku neuznává co řeknu všechno je špatně,musí se dělat věci jen podle něho jak on řekne jinak mé slovo nemá víznam.Měl dva roky hospodu v září ji nechal a vrátil se k pití.Ják může jen sedí v hospodě nebo vyhledává kde se napít.Před čtyřma rukama mě tak zdeptal psichycky že jsem se dostala na tři měsíce na psichyatrii. Teď tam musím aspoň jednou do roka jít protože to jeho piti mě dostane na dno.Prosím poraďte co mám dělat už nemůžu.Marie Hladíková
  Reagovat

  re. Už nevím kudy kam.

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 11.prosinec 2013 13:34:50
  Zdravím Vás!
  Už dlouhou dobu jste v těžké situaci. Musíte být silná, když jste to takhle zvládala.
  První, co se nabízí, je otázka Proč neodejdete?
  A jestli chcete vztah zlepšit, vraťte se zpátky do doby, kdy vám to fungovalo a popřemýšlejte, co se od té doby změnilo. Kam se poděly momenty, které Vás a manžela sbližovaly. Jde se k nim vrátit?
  Za další - jestli Váš manžel pije a nemá o nic zájem, může to být jen vyústění nějaké jeho neschopnosti nebo nedůslednosti, ale také může mít depresi nebo jiný psychický problém. Měl by si s někým promluvit (i když tuším, že asi nebude chtít).
  Tyhle věci jsou každopádně hodně komplikované na to, aby se vyřešily takto písemně. Na amrp.cz najdete seznam bezplatných psychologů, kteří tyhle vztahové a rodinné potíže umějí - stavte se za někým z nich, řeknete, co a jak a třeba něco společně vymyslíte.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  Jak přestat kouřit - Odvykání cigaretám

  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti
  Reagovat

  Nevěra - zklamal jsem, ublížil, ztratil důvěru, ztratil milovaného člověka - lze s tím ještě něco dělat?

  Michal 8.prosinec 2013 01:03:59
  Je mi 32 let, miluji svoji manželku, jsme spolu 7 let, máme dvě úžasné děti 4 roky a 2,5 roku (jsou adoptované, zatím se nám nepodařilo otěhotnět ani po třech pokusech IVF). Asi před třemi lety jsem si psal po internetu se ženou, takže jsem byl "nevěrný", manželka mi odpustila, já slíbil a odpřísahal, že už to víckrát neudělám. V manželství byly menší či větší problémy, ale vždy jsem svoji manželku miloval a respektoval, ona mě také. Přesto jsem v nedávné době byl manželce nevěrný (tentokrát doopravdy).
  Hned jak se to stalo jsem toho litoval, vyčítal si a lituji a vyčítám si to dodnes. Tento týden jsem ale již musel s pravdou ven (o to horší že do té doby jsem zapíral a lhal). Ale manželka má gynekologické problémy, tak už jsem lhát nemohl. A výsledek? Musel jsem se odstěhovat z domu, manželka se mnou komunikuje jen mailem ohledně dětí (vyzvednutí, přivezení zpět), maximálně mi napíše, že mi sbalila ještě nějaké věci). Je hodně přímá, rázná, strohá, nepříjemná. Nedivím se jí. Když se to dozvěděla, radikálně prohlásila, že je absolutní konec. Její rodina ji v tom podpořila a mě odsoudili. Klíče od domu a našeho auta zabavila, takže se domů nedostanu. Navíc máme tři psy a rodinný dům a teď v zimním období špatně dostupný - denně jsem odklízel v zimě sníh. Nechápu, jak to chce zvládat sama - má poloviční úvazek, bude vozit obě děti do školky, starat se o tři psy a kocoura, odklízet sníh? starat se o starší dům? Rodinu má 70 km daleko. Nechci ztratit nejen děti (zatím jsme schopni se domluvit), ale nechci ztratit ani ji. Miluji ji a vždy budu. Je to nejlepší co mě v životě potkalo. Je to čerstvé - týden (zatím nosí stále i prstýnek) - ale možná si jen něco nalhávám, že by šlo časem něco napravit a že by mi dala odpuštění a chtěla by mě zpět, že? Něco se odpustit dá, možná i opakovaně (ona má velké srdce, které jsem ale velmi zranil), ale bohužel jsem ztratil její důvěru a ta se asi nedá získat zpět. Jak by mi kdy ještě mohla věřit? Nebo se pletu? Poraďte prosím! Děkuji

  Reagovat

  re. Nevěra - zklamal jsem, ublížil, ztratil důvěru, ztratil milovaného člověka - lze s tím ještě něco dělat?

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 9.prosinec 2013 14:07:33
  Zdravím Vás!
  Teď se Vám to všechno zdá úplně v pytli, ale ztracené to vůbec být nemusí. Když se tahle situace dobře zvládne, je určitě velká šance, abyste se k sobě zase vrátili.
  Předně - musíte dát teď manželce čas. Jestliže je to takhle pár dní čerstvé, tak pracují emoce, rozum je v pozadí (na ten právě spoléháte, když píšete o tom, jak náročná je péče o rodinu, zvěř a dům...). Rozum přijde ke slovu odhadem do týdne až tří a pak teprve se bavte o těchto věcech. Do té doby se můžete omluvit (to už jste udělal) a snažit se být co nejvíc v kontaktu s dětmi. Ukazujte to lepší, co ve Vás je. Hlavně nepouštějte žádné podrobnosti z té nevěry. Mrkněte na www.nevera.psychoweb.cz - tam najdete podrobně popsáno, co funguje a co ne.
  Trochu komplikace je, že jsou za dveřmi vánoce - nedá se předvídat, jestli se to do těch dvou týdnů povede srovnat, moc bych na to raději nespoléhala. Co je ale hlavní - zařídit vše tak, aby tím co nejméně trpěly děti.
  Jiná věc je, jak přesvděčit manželku o nemožném - že už jí budete věrný. Jednak pravděpodobně nebudete (protože tyhle tendence hledat jiné vztahy se u Vás nejspíš po čase zase objeví) a i kdyby ano, bude pro ní těžké Vám věřit. Proto by hlavním tématem Vašeho usmiřování nemělo být tohle, ale spíš věci, které Vám ve vztahu fungovaly, a také společná zodpovědnost za děti.
  Kdyby se ta situace nějak zamotávala, skočte si popovídat k odborníkovi osobně, na amrp.cz jsou rodinné poradny, zdarma v každém větším městě a s těmito věcmi tam mají zkušenosti.
  Teď hlavně nechte u sebe i manželky odeznít ty nejsilnější emoce; nyní je jediný úkol nepokazit to ještě víc.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  Bez názvu

  Tinka 6.prosinec 2013 18:52:58
  Dobrý večer,poradíte ohledně mého přítele.Přijde mi,že mi jakoby nevěří,známe se tak 3měs.teprv a spíše je ostražitý.Může to být nejistota,nebo zklamání z předešlích vztahů?Je fakt,že není muž jako z katalogu,ale je zajímavý tou pohodou,vzdělaností,dušičkou.Jsem povídavější,akční,mladší o 5let jemu je 39let.Nedávno mi říkal,že je čím dál víc línější,ale hodně sportuje,jak to vůbec myslí?Stále pátrám,jestli mě netestuje a pak možná budem více spolu,asi jak vážně to s ním myslím.Mám tušení,že ho spíše opouštěly ženy.Vím,na 100procent,že to je hodně hodný člověk a moc bych chtěla,aby mi věřil,že to s ním myslím vážně.
  Reagovat

  re. Bez názvu - nedůvěřivost

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 9.prosinec 2013 13:56:14
  Zdravím Vás!
  Důvodem té obezřetnosti mohou býtď předchozí nedobré zkušenosti, nebo je prostě taková povaha - takových lidí je spousta. V tom prvním případě ho to za čas přejde, v tom druhém ne.
  Myslím ale, že byste se tím neměla vůbec zabývat. Neřešte, jestli Vás testuje nebo ne (spíš ne), poznávejte ho, užívejte společně trávený čas a uvidíte, jestli Vám to klape. Tři měsíce je hodně krátká doba na nějaké závěry.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

  www.sebevedomi.psychoweb.cz - Centrum zvýšení SEBEVĚDOMÍ a sebedůvěry, online test a kurz
  Reagovat

  bere syna do hospody je to normální???

  IVA 6.prosinec 2013 15:16:59
  Dobrý den,prosím o radu.Jsem v rozvodovém řízení a trápí mně,když syn je o víkendech u otce,kterýmu je teprv 4roky!A kazí mi syna,když mi ho přiveze je cítit kouřem,bývalej kouří,ale zároven po večerch chodí s nim do hospody.Vždyt to není normální,co disciplína..U mne doma je koupání,hygiena,spánek co nejdříve.Jak mám tomuto člověku vysvětlit,že chodit do hospody není dobré.Moc prosím,kam zajít,aby mě pochopil,že to není pro naše dítě výchovný???Ani domluva na něj neplatí..
  Reagovat

  re. bere syna do hospody je to normální???

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 9.prosinec 2013 13:52:37
  Zdravím Vás!
  Tohle prostředí je pro čtyřleté dítě zdravotně i mentálně úplně nevhodné. Když nepomáhá domluva, budete na to muset úředně - skočte si na městký úřad na sociálku a tam se Vám budou věnovat. V první fázi se pokusí otci dítěte domluvit oni a zřejmě na něj budou platit víc, než Vy.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  Bez názvu

  Eva 3.prosinec 2013 11:09:30
  Dobrý den paní doktorko,

  Už jsem Vám před nějakou dobou psala a opět bych Vás ráda poprosila o radu. Rozešli jsme se v únoru s přítelem po 5 letech vztahu. Nemyslím si, že by to byl špatný vztah, ale po té době se nikam neposunul a to byl i důvod rozchodu. Asi po 3 týdnech bez kontaktu jsme si začali psát a občas se vidět. On si asi 2 měsíce nato našel novou známost (nebo spíš ona si našla jeho). I když to hodně bolelo, nechala jsem ho žít si svůj život a nijak do jeho vztahu nezasahovala ani ho nepřemlouvala, aby se vrátil. Od začátku jsem cítila, že jeho nový vztah není takový, jako by si představoval. Našel si holku, která byla úplně jiná než já a taky mě celou dobu kontaktoval. Já jsem asi slaboch, protože jsem to rázně neutnula. Ke konci prázdnin jsme si začali hodně intenzivně psát a často velmi osobně až intimně. Přiznal se, že ten vztah chce ukončit, protože po celou dobu k ní nic víc necítí, což se před 2 týdny stalo. A teď k tomu, co mě vlastně trápí.
  Když si píšeme, tak je dost odvážný, flirtuje se mnou, píše mi hezké věci. Nechtěla bych si nic namlouvat, ale hodně z toho co mi napsal bylo určitě za hranicí kamarádství. Těšila jsem se, že se konečně uvidíme a bude to fajn. Nechci skákat zpět do vztahu ani na nic tlačit, ale řekla jsem si, že tomu nechám volný průběh. Když však přijel, byl takový bez nálady, vůbec jsem z něj necítila to stejné, jako když jsme si psali. Chtěla jsem teda vědět co to má vše znamenat, prý nemá jasno, co vlastně chce, nechce mě zneužívat a bojí se do vztahu znovu vrátit. Dokáži tento pocit pochopit, ale vzhledem k okolnostem je to pro mě dost matoucí. Docela ho znám a myslím si, že by si se mnou asi jen tak nehrál, aby zabil večery u počítače. Jakoby měl pořád nějaký iracionální strach a bál se mnou i vidět jinak než ve virtuální realitě. Navrhla jsem mu, že pokud máme zůstat v kontaktu, měli bychom se začat vídat a rozhodnout se, zda spolu chceme nebo nechceme být, že si nemůžeme pořád jen chatovat. Souhlasil, ale přesto mě celá ta situace trápí asi i proto, že ji nějak nedokáži pochopit. Chci se zeptat, dá se jeho chování (nebo možná už diagnóza) nějak pojmenovat? Dále by mě zajímalo, jak bych se k němu vlastně měla chovat, odtažitě nebo vstřícně, protože přesto všechno bych tomu chtěla dát šanci a sama nevím, jak s tím naložit. A poslední dotaz zní, zda je možné, aby si 2 lidi k sobě i po rozchodu našli cestu a začali k sobě cítit něco víc (vím, že ze začátku vztahu byl hodně zamilovaný). Ještě na závěr chci říct, že je mu 32 let a všechny jeho vztahy kromě našeho nebyly delší než pár měsíců, takže opravdu nevím, co vlastně hledá. Děkuji za trpělivost při čtení dotazu a i za Vaše rady. Mějte se hezky.

  Reagovat

  re. Bez názvu - vztah

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 4.prosinec 2013 14:34:57
  Zdravím Vás!
  Na jednu stranu chápu, že tomu vztahu chcete dát ještě šanci, protože se s ex dobře znáte a určitě jste spolu zažili pěkné chvíle. Na druhou stranu to předtím nikam nevedlo a otázka je, jestli se něco změnilo.
  Podle toho, co píšete, nezměnilo - resp. expřítel nezměnil své chování. Takže lze předpokládat, že když se zase dáte dohromady, budete za nějakou dobu zase nespokojená z úplně stejných důvodů, jaké tu už byly.
  Já nedokážu říct, proč se on takhle chová ani z čeho to pramení, to bych s ním musela mluvit. Ale zřejmě si nevěří a i když by občas něco udělat chtěl, na startu mu dojde odvaha a couvne.
  Jestli to chcete zkusit, musíte udělat změnu u sebe (když ji neudělal přítel) - asi nejlíp v tom směru, že s jeho chováním smíříte a nebudete chtít ani čekat, že se změní (teoreticky se to samozřejmě stát může, ale určitě na to nespoléhejte).
  Vstřícně nebo odtažitě se chovejte podle toho, jestli budete chtít ten vztah obnovit nebo ne. Pokud byste přece jen chtěla, aby se sebou dotyčný něco udělal, zcela konkrétně mu své požadavky předložte, např. "aspoň dvakrát do měsíce si půjdeme zatancovat, za rok vysadím antikoncepci a budeme se snažit o dítě, budeš chodit nahoru žádat souseda, aby nedělal kravál, ber nebo nech být" - musí být opravdu úplně konkrétní, takové to "buď lepší, hodnější..." je na nic.
  Tak si snad z těch návrhů a možností něco vyberete.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.test-barev.psyx.cz - Test osobnosti podle barev

  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti

  Reagovat

  Bez názvu

  Martin 2.prosinec 2013 22:33:39
  Dobrý den. Beru 50 mg Serlift ráno asi přes půl roku. Chci se zepat jestli se dá tento lék SSRI kombinovat s Novo passitem, obsahuje extrakt z třezalky. Děkuji za odpověď.
  Reagovat

  re. Bez názvu - antidepresiva a třezalka

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 3.prosinec 2013 10:37:31
  Zdravím Vás!
  Ne, kombinovat se to nesmí; třezalka je sama o sobě dost silné antidepresivum a společně se syntetickými AD by to nemuselo dělat dobrotu.
  Mějte se hezky
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.vykonove-testy.psyx.cz - Online test PAMĚTI a MENTÁLNÍ VÝKONNOSTI

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  Bez názvu

  Martin 3.prosinec 2013 12:40:11
  Děkuji za odpověď. Zároveň bych se chtěl zeptat, které přírodní léky či bylinky působí na snižování úzkosti které lze kombinovat se SSRI. Přeji hezký den.
  Reagovat

  re. Bez názvu

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 4.prosinec 2013 14:37:58
  Myslím, že bez konfliktu je meduňka a pak takové ty směsi na nervy a spánek. Pokud tam pohlídáte třezalku, nemělo by to vadit. Pro jistotu se zeptejte v lékarně.
  Postupů na odbourání úzkosti na přírodní bázi je víc - najdete je třeba v knížce Doktor mozek, kterou si tady můžete stáhnout, je zdarma (nahoře na této stránce).
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  Jak přestat kouřit - Odvykání cigaretám

  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti

  Reagovat

  Díky za rady a dárkáč

  Linda 28.listopad 2013 10:47:57
  Ahoj všem
  Chci poděkovat za rady a hlavně teď za DÁRKÁČ, podle kterého jsem vyřešila vánoce. Je to super nápad.
  děkuju linda
  Reagovat

  KDE?

  bx 28.listopad 2013 12:08:09
  Kde to najdu? (Ten dárkáč.)
  Reagovat

  re. KDE?

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 28.listopad 2013 13:18:03
  Zdravím Vás!
  Dárkáč najdete tady: Dárkáč: http://www.psychotesty.psyx.cz/texty/darkac1.php

  Pro ostatní: je to usnadňovač výběru dárků - stručně ohodnotíte povahu člověka, kterému chcete něco koupit, a následně dostanete tipy na vhodné dárky.
  Mějte se fajn
  Michaela Peterková
  Reagovat

   

  Online poradny zde na psychowebu fungovaly déle než 4 roky a za tu dobu jsem zodpověděla skoro 1800 dotazů.

  Všechno hezké ale musí jednou skončit:)

  Poradny jsou nyní uzavřené (důvod jednoduchý - čas). Ale můžeme se nadále ve virtuálním prostoru potkávat, vypisuji online otevřené dveře.

  V zodpovězených otázkách možná najdete i odpověď na to, co trápí Vás - určitě na ně mrkněte!

  PhDr. Michaela Peterková
  Psychoweb.cz doporučuje psychotesty:

  Test emoční inteligence
  Dokážete komunikovat s druhými, umíte správně odhadnout, jak se cítí? Vládnete svým emocím nebo ony ovládají vás?


  Test typů a poruch osobnosti
  Jaké je celkové zaměření vaší osobnosti? Nemáte některé vlastnosti příliš silně nebo naopak příliš slabě vyvinuté?


  Test psychických poruch
  Dělá vám starosti vaše psychika? Chcete pomoci odhadnout, jak jste na tom s duševním zdravím?


  Sociální test osobnosti
  Jaké máte předpoklady pro kvalitní a trvalé vztahy s druhými lidmi? Umíte je vytvářet a dokážete si druhé udržet?


  Test profesní orientace
  Na jakou školu nebo práci se hodíte? S jakou profesí ladí vaše osobnost?


  Test výkonu a motivace
  Snažíte se, ale výsledky se nedostavují? Co vám brání v úspěchu a výkonu?


  Test paměti
  Jak funguje vaše paměť? Jak dobří jste v zapamatování a vybavení?


  Test mentální výkonnosti
  Myslí vám to pružně, rychle a bezchybně? Neselháváte v pozornosti? Necháte se snadno rozhodit?


  Základní test osobnosti
  Jaký je základ vaší osobnosti? O co se můžete opřít a co vám naopak komplikuje život?
   
   

  © psychoweb.cz 2009-2017 Všechna práva vyhrazena. Jakékoli kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů nebo jiných částí webu je bez písemného souhlasu zakázáno. Kontakt | Reklama | Podmínky použití | Seznam literatury      

  Doporučujeme weby: Partneři | Deprese | Schizofrenie | Sebevražda | Psychotesty | Angličtina | Hypnóza | Test paměti a IQ v akci | Psychologie barev | Syndrom vyhoření | Psychotesty pro řidiče |
  Psychotesty k policii | Psychologie - poradna | Nevěra | Seznam psychologů | Relaxace ke stažení | Testy a psychotesty | Test partnerského vztahu | Jak se zbavit úzkosti a deprese | Kurzy psychologie online | Psychoterapie | Přijímačky na psychologii | SEO webu sledují SEO nástroje.cz |