PSYCHOLOGIE
psychické poruchy - studium psychologie - obsahy knížek - psychologické testy - online psychologické programy

   

 
 
   

Online psychologické programy proti stresu, úzkosti a depresi


Vyzkoušejte unikátní psychologické programy Žlutá sova, které vám pomůžou zbavit se problémů – stresu, nervozity, prázdnoty a deprese.

Každý program obsahuje:

 • postupy, díky kterým máte možnost poznat svou pravou osobnost
 • užitečné informace
 • testy a kvízy s automatickým vyhodnocením
 • úkoly a shrnutí na váš e-mail
 • autosugestivní a relaxační nahrávky, které si stáhnete a budete si je pak přehrávat; zůstanou vám napořád a budou vám tak pomáhat i po ukončení práce s programem

 • To nejcennější na programech Žlutá sova je, že jsou interaktivní - pracujete s nimi a sami je tak dotváříte. Jste aktivní, programy vás nutí přemýšlet a nabízejí vám možnosti, jak zlepšit svůj život.

  Programy Žlutá sova jsou:

 • plně online - můžete se jim věnovat z pohodlí domova a kdykoli se vám to hodí
 • srozumitelně napsané – nepotřebujete žádné znalosti z psychologie
 • interaktivní – donutí vás k akci
 • důvěrné a anonymní – v programu máte vlastní prostor chráněný heslem
 •  

  Reference – z ohlasů těch, kteří program(y) absolvovali:

  Chci mockrát poděkovat za opravdu vynikající nápad.

  Moc děkuji za váš program, pomohl mi více, než jsem si myslela, jsem ráda, že něco takového existuje :)

  Děkuji moc za Vaši práci a pomoc a motivaci a popostrčení a podporu a......

  Jsem velmi spokojena s vasimi kurzy, tento je jiz druhy. Ten prvni mi vylozene pomohl (deprese), tento zas o kus dal posunul na ceste zivotem. Diky!

  Víte, na docházení do ordinace jsem neměla ani čas ani peníze.... váš program mě, myslím, zachránil. Děkuji moc.

  dakujem velmi pekne, velmi som si to uzila a myslim, ze to bolo uzitocne, budem sa k tomu aj vracat.. ;)

  Žlutá sova je bezva nápad. Dík za inspiraci.

  Děkuji, že jste a pomáháte !!!

  Doporučila jsem program minimálně pěti lidem. Jsem přesvědčena o slušné úrovni a hlavně efektu který má a měl program na mne.

  Děkuji za Vaši práci a pomoc. Z programů ŽS budu čerpat už pořád.

   

  Psychologické programy Žlutá sova můžou pomoci i vám – najdete je na www.velka.zlutasova.cz


  Online psychologická poradna
   

  Online poradny zde na psychowebu fungovaly déle než 4 roky a za tu dobu jsem zodpověděla skoro 1800 dotazů.

  Všechno hezké ale musí jednou skončit:)

  Poradny jsou nyní uzavřené (důvod jednoduchý - čas). Ale můžeme se nadále ve virtuálním prostoru potkávat, vypisuji online otevřené dveře.

  V zodpovězených otázkách možná najdete i odpověď na to, co trápí Vás - určitě na ně mrkněte!

  PhDr. Michaela Peterková
  Diskuze k článku Online psychologické programy proti stresu, úzkosti a depresi


  Strana 7 z 106
  Zobrazit položek na stránce
  Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Další Poslední

  Moje sestra

  Rea 6.listopad 2013 22:15:37
  Dobrý večer, je mi 18 a mám problém se svou mladší (16) sestrou. Jsou to asi dva roky, kdy se chytila hodně špatné party, začala hodně pít a domů ji už jednou přivezli policisté. Při svých "výletech" ztratila 2x mobil a doklady. Mimoto mě začala doslova šikanovat, neustále mi dělá naschvály, sprostě mi nadává, nenechá mě spát ani se učit. A nejhorší je, že z toho všeho obviňuje máma mě a nenechá si to ode mě vysvětlit, při tom já jsem jí byla oporou, když kvůli sestře musela chodit na sociálku a tátovi je to jedno, ještě sestru v pití podporuje (je notorický alkoholik). Když se s tím někomu svěřím, všichni mi řeknou, že jsou to obyčejné sourozenecké hádky. Ale mně je z toho opravdu zle, jakmile na mě sestra promluví, nebo okolo mě jen projde, stáhne si mi žaludek a hned musím na záchod zvracet (posledních pár měsíců zvracím i krev v docela velikém množství). Když slyším za dveřmi, jak mě sestra pomlouvá u mámy, tak abych nevybuchla, řežu si zápěstí (ten zlozvyk mám zhruba od konce devítky a ne a ne se ho zbavit). Neustále musím nosit dlouhé rukávy, protože se za to stydím, připadám si jako slaboch, při tom mě všichni vnímají jako toho, kdo si ví rady, kdo vždy pomůže, nechci, aby na mě změnili názor. Možná částečně proto jsem začala mlátit hlavou do zdi (není to na oko vidět) a bojím se, abych si nenašla zase něco dalšího, nechci si ubližovat, ale nejde to zastavit. Kdykoliv mám vztek nebo nechápu, jak může někdo tak absurdně uvažovat jako máma a všechno sestře žrát, nedokážu to zastavit a něco si udělám, protože vím, že jinak bych něco udělala sestře a to by byl konec.
  Před posledními letními prázdninami nastal malinký zlom, kdy jsem kvůli zvracení nemohla ani chodit do školy. Tehdy mě máma vzala k doktorovi, ale zakázala mi mluvit o problémech se sestrou, jako kdyby se jí bála nebo... nerozumím tomu. Takže jsme všechny svoje problémy musela svést na školu.
  Pochopitelně mě v nemocnici hned poslali k psychologovi. Jenže tam jsem všechno musela maskovat na školu. Dostala jsem léky na žaludek (které ani nepomohly), varování, že když nezačnu něco dělat, tak budu mít žaludeční vředy a nechají si mě tam a tím to skončilo. Znovu už jsem tam nešla, nemělo by význam mluvit o problémech, kde nejsou a tak se to všechno vrátilo do zajetých kolejí. Dál zvracím, dál si ubližuju, sestra mě dál tyranizuje a situace doma se jen stupňuje.
  Nedávno se sice sestra přestěhovala k otci (naši rodiče jsou rozvedení), ale pořád sem jezdí i na několik dní a využije každý moment, kdy mi může ublížit. S mámou už pomalu nemluvím, dokonce mě začala vyhazovat z bytu.
  Všechno vyvrcholilo v ten den, kdy se měla sestra stěhovat k tátovi, těsně před tátovým příjezdem urazila moji nejlepší kamarádku. V ten moment jsem neublížila sobě, ale jí. Vtrhla jsem se na ni a rozsekla ji ret. Přežiju, když uráží mě, ale na svoje kamarády jsem dost háklivá. No na jednu stranu se nedivím, že v ten moment mi máma řekla, ať táhnu. Jenže se do toho přimotal táta, a i když je alkoholik, tak má jednu dobrou vlastnost – měří všem stejně, mně i sestře. Podařilo se mu tak nějak situaci uklidnit, ale i když jsem tu s mámou sama, tak je mezi námi to napětí. Chci si s ní o tom promluvit, snažím se, jenže ona když náhodou zjistí, že bych mohla mít pravdu, tak řekne, že už o tom nechce mluvit a ať ji nechám být.
  A směs všech těch události a situací mě donutila asi k hodně zoufalým plánům. Jsem ve 3. ročníku na gymnáziu a rok mi ještě zbývá, abych dostudovala, jenže to znamená dál žít v tomhle stresu. Navrhla jsem mámě i tátovi, že bych odešla a šla pracovat a bydlet se svojí nejlepší kamarádkou (je jí 20, studuje dálkově a jinak už pracuje, ale zatím také pořád bydlí u rodičů). Reakce mámy: ,,Prosímtě, hlavně dostuduj, když bude klid, tak nemusíš odcházet.“ Jenže ten klid nebude, vím to já, ví to i ona. Táta už byl trochu ráznější, školu v každém případě musím dodělat i kdybych měla bydlet u něj (jenže to nemůžu, pamatuju si, jak byli ještě naši spolu a on nás všechny pravidelně budil svými opileckými výstupy, do 4 do rána vydržel sedět u mojí postele a žvanit a hlavně mě nutit, ať se zapojuju do jeho diskuze, neustále jsem chodila nevyspalá do školy a něco takového už nechci zažívat, bylo by to jako z bláta do louže).
  A konečně končím, chtěla bych se zeptat, mám řešit situaci doma a snažit se za každou cenu dostudovat nebo jít bydlet s kamarádkou a začít pracovat? Pro mě je to hrozný dilema, se kterým si nevím rady. Vím, že když odejdu, moje psychika se srovná, mám opravdu skvělou kamarádku a s ní by bylo všechno lepší, troufám si říct, že v mnoha ohledech toho pro mě udělala víc než moje vlastní máma. Bydlet spolu by bylo na jednu stranu fajn, ale bez vzdělání, bez maturity... vím, jaká je situace v České republice ohledně práce, ale co mám dělat? Dál snášet to, co se děje doma? Ráda bych dostudovala, od mala jsem chtěla být lékařkou a zatím se k tomu úspěšně blížím, ale doma to opravdu nezvládám, přestávám se ve škole soustředit...
  Reagovat

  re. Moje sestra

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 7.listopad 2013 13:53:49
  Zdravím Vás!
  Víte, tohle se radí hrozně těžko. Nejen že obě varianty mají své obrovské nevýhody, takže už jen samotný výběr je obtížný, ale pak taky - nikdo Vám nemá co radit, protože následky toho rozhodnutí ponesete Vy.
  Každopádně - jestli zvracíte krev, tak honem na vyšetření, tohle není moc dobré podcenit. To zaprvé.
  Za druhé - maturita nebo dobrý učňák je dnes nutnost, bez toho pořádnou práci neseženete. Na druhou stranu je možné si maturu dodělat třeba ve třiceti, dnes to není žádný problém, je spousta soukromých stř. škol, které sice stojí nějaké peníze, ale maturitu tam dáte takřka s jistotou. Na tu medicínu byste ale v tomto uspořádání mohla zapomenout, to byste bez nějaké podpory rodičů nebo někoho jiného nezvládla, protože u medicíny se na rozdíl od méně náročných oborů nedá pracovat tolik, aby se člověk sám uživil.
  Chápu, že varianta odchodu se Vám jeví jako elegantní řešení - taky mi to tak připadá. Je otázka, jestli zůstat doma a dál tak prohlubovat svůj psychický srab. Budete mít sice maturitu a možná i VŠ, ale... Bylo by dobré pokusit se najít nějakou možnost, jak doma s mámou vyjít. Jestli Vám to nepůjde, zvažte ten odchod a hlavně zvažte tyto body:
  - Musíte být připravená na to, že bydlení s kamarádkou nevyjde. Z jakéhokoli důvodu. Musíte vědět, co byste v takovém případě dělala.
  - Totéž s prací - co když o ní přijdete a jinou nebudete moct sehnat. Jak dlouho to unesete a co budete dělat potom?
  Jako docela dobré řešení se mi jeví toto: Odejít z domova, přestoupit na nějaký ten soukromý gympl (školné je kolem 3-10 tis. měsíčně, dochází se obvykle buď jeden den v týdnu nebo dva víkendy v měsíci) a současně s prací studovat. Dobře si ale spočítejte, jestli byste vyšla s penězi.
  Nebo: zůstat bydlet doma, najít si psychoterapeuta (bezplatného Vám poradí Vaše zdr. pojišťovna) a s jeho pomocí se naučit zvládat své stavy úzkosti a psychosomatické problémy.
  Volba je ale fakt jen na Vás, musíte si to dobře promyslet a být jako šachista aspoň o tři tahy vepředu.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM
  Reagovat

  Každý mě využije a odkopne

  Dajána 5.listopad 2013 10:02:55
  Dobrý den,
  jsem taková dobračka od kosti a zjistila jsem, že každý mě jen využije a pak odkopne. Nepotřebují mě,už jsem jim pomohla, tak adios!Je to normální? Teď tu brečím a říkám si proč? Pro dobrotu na žebrotu a neumím s tím bojovat.Proč jsem taková husa a každému vždy běžím pomoct a pak ...? Nic jen prázdno.Je pro mě přirozené pomáhat a snést každému modré z nebe, nenutím se k tomu, jsem taková, ale moc mě bolí, že mě pak dotyční neznají, někdy i pomluví nebo zkrátka jsem pro ně vzduch. To nedokážu pochopit a mám pocit, že nechci být už tak ochotná a pomáhat, ale neumím to. Mě nepomůže nikdo,jsem na vše sama. Nikoho nezajímají mé problémy, starosti,a ni radosti,ikdyž těch je opravdu málo.Musím si namlátit apak se zvednout ze dna a jít, ale po čase se opět spálím a mě to tak bolí,sedím tu zahalená v slzách.Když nad tím přemýšlím, jsem taková od mala a od mala trpím, vše si musím sama vybojovat, nikdy jsem neměla na růžích ustláno a tohle mě vážně už nebaví. Chci být sebevědomá, vážit si sama sebe a být na sebe hrdá, co vše umím a dokážu, ale ani jedno mi nejde.Prosím Vás, je možné abych se nějak změnila, nebo se změnil můj život a chování lidí ke mě,a zvláště když jim pomůžu? Moc děkuji. Hezký den.
  Reagovat

  re. Každý mě využije a odkopne

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 7.listopad 2013 06:36:19
  Zdravím Vás!
  To bych s Vámi musela chvíli osobně mluvit, aby se dalo odhadnout, do jaké míry je tohle ve Vás a do jaké v lidech kolem. Je fakt, že podobných dobráků je spousta a ne všichni pak dopadají tak, jak píšete Vy o sobě. Nemůže to být ve špatném výběru lidí? Přece ne každý zneužívá dobroty druhých, mnozí lidi jsou za to vděční a nápomocných kamarádů si nade vše váží. To je jedna oblast, na kterou se zaměřte.
  Druhá oblast, to je Vaše očekávání, že se Vám Vaše dobrota nějak vrátí. Na to se vykašlete. Jestli chcete pro druhého něco udělat, tak to udělejte, aniž za to něco čekáte (je jasné, že Vaše očekávání je normální - jen trochu nevýhodné). Jestli pro ně nic udělat nechcete, nedělejte to - nejste poviná za všech okolností a vůči všem páchat dobro.
  Pokud jde o sebevědomí, chce-li se Vám obětovat sto padesát korun, zkuste online kurz sebevědomí na www.zlutasova.cz. Určitě s tímhle jde něco dělat - musíte na to ale jinak, než doposud, protože to zatím výsledky nepřineslo. Ale když vytrváte, povede se Vám najít způsob, jak zkloubit svou povahu s okolním světem.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.test-barev.psyx.cz - Test osobnosti podle barev

  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti
  Reagovat

  rozvod rodičů

  A. 1.listopad 2013 22:31:32
  Dobrý den. Nevím kde začít. Mám velké problémy říct někomu co mi vadí. Po rozvodu mých rodičů, který byl opravdu obtížný, si mí rodiče našli nové partnery a začali nový život. Cítím se odstrčená a strašně sama. Nemám chuť k jídlu. Pořád vidím jak jsou všichni kolem mě šťastní. Až na mě. Někdy je mi líp, ale potom je to ještě horší. Máme střídavou péči. Když jdu k druhému z rodičů, cítím vztek ale také smutek protože vím že se mi bude jeden z rodičů chybět. Už opravdu nevím co dělat.Předem děkuji za odpověď.
  Reagovat

  re. rozvod rodičů

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 4.listopad 2013 16:04:17
  Zdravím Vás!
  Vypadá to, že se u Vás rozvinula deprese - ty Vaše pocity a nechuť k jídlu tomu odpovídají. Mrkněte na www.deprese.psychoweb.cz/, kde je test na depku a spousta informací, jak si člověk může pomoct sám (dost toho je k tomuto tématu v knížce Doktor mozek, kterou si před odkaz nahože na stránce můžete stáhnout).
  Jde o to, že situace se nemůže vyřešit tak, aby rodiče byli spolu, respektive Vy abyste byla s oběma dohromady. Jestli je od jejich rozvodu a najetí střídavé péče teprve krátce (do 3 měsíců), tak si buďte jistá, že si to časem sedne. Nezbývá Vám nic jiného, než si na té současné situaci najít něco dobrého. Nakonec dobré je asi už to, že se Vaši rodiče, když už spolu tedy nemohli vyjít, vedle sebe netrápí. Zkuste si u každého z nich najít něco, co je ok - kdyby to měly být pěkné závěsy v pokojíčku.
  Dál - někomu se se vším svěřte. Jestli máte babičku, tetu, kamarádku nebo kohokoli, kdo hned všechno nevykecá a taky Vám pořád nebude říkat "ale prosím tě, taková blbost, že na to vůbec myslíš", hurá za ním. Mít nějakou vrbu a spřízněnou duši je něco, co Vám v téhle chvíli pomůže víc, než všechno ostatní dohromady.
  Hlavně nebojte, za čas Vám bude líp.
  Hodně štěstí a kdyžtak ještě klidně napište
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  alkohol + narcisticka porucha

  aida 28.říjen 2013 11:35:44
  Pekny den prajem!
  Mam vztah s takmer 60 rocnym muzom, velmi inteligentny, mame rovnake konicky.Na jednej strane, ked ma pod kontrolou svoje problemy (vid nizsie) je mi s nim dobre a mam ho rada. Na druhej strane vznikaju problemy, ktore vyplyvaju z jeho alkoholizmu (kvartalne pitie) a narcizmu. Samozrejme ked sa manifestuju priznaky ci uz jeho choroby, alebo poruchy osobnosti, je to na nevydrzanie. Presviedcam ho, aby sa dal liecit, ze som ochotna ist aj do parovej terapie, ale to zatial odmieta. Uz som takmer rozhodnuta vztah ukoncit,ale predsalen by ma zaujimal nazor odbornika. Je mozne, ze v pripade liecby by mohla byt pozitivna prognoza pre nas vztah? Alebo je treba co najrychlejsie utekat zo vztahu a nechat ho, nech si teda pije dalej a nech dalej klame seba i inych o jeho uspechoch, velkosti, schopnostiach (je to naozaj narcis, akoby podla neho niekto pisal knihu o tejto poruche).
  Nechcem ho len tak odhodit, ale na druhej strane sa nechcem ani dozivotne trapit, obetovat kvôli cloveku, ktory svoje spravanie nezmeni.
  Dakujem za odpoved.
  Reagovat

  ukončení starého vztahu

  dana 25.říjen 2013 21:24:02
  Dobrý den.Žiji 20let v nespokojeném manželství.Když jsme spolu začali chodit manžel už dost pil,pak ale slíbil ,že přestane.Nepamatuji si přesně ,jak dlouho to dodržel ,možná max .pár měsíců.Ke mně ani k dětem nechoval hezky .Často mi bylo opravdu hodně těžko .V ždy někdy po měsíci ,někdy po delší době,když měl potřebu sexu ,vydržel být milejší .Hned po ,se vše vrátilo do stejných kolejí.Neměla jsem to sebevědomí odejít sama .Léta jsem si přála ,aby si někoho našel ,bála jsem se odejít ,abych si to nevyčítala.Stále jsem doufala ,že to bude lepší .Když mi bylo nejhůře ,představovala jsem si ,jaké to bylo s bývalým přítelem ,který se ke mně moc hezky choval.Psycholožka mi tenkrát řekla ,že je to normální ,když člověk není ve vztahu spokojený.Byl to takový unik z reality.Když jsme se rozešli ,mělijsme hezký vztah ,ale bohužel jsem tenkrát otěhotněla.Nechali jsme si tenkrát do života mluvit od matek a šla jsem na přerušení.Měla jsem z toho psychické problémy S přítelem jsme se ani pořádně nerozešli.Současný manžel se mnou chtěl chodit a v této těžké době mě podpořil a řekl ,že by si mě vzal i s cizím dítětem,kdybych o tom nikde neřekla.Věřila jsem mu to a řekla si ,že to je tedy asi ten pravý ,když mě má tak rád.Začali jsme spolu chodit ,brzy jsem otěhotněla ...byla jsem překvapená ,že na vlastní děti se netěšil .když jsme čekali druhé dítě ,prakticky chodil jen do zaměstnání a do hospody ,takže vše bylo na mně.V posledních letech se náš vztah velmi zlepšil.Manžel má velmi rád naše děti .Do hospody téměř nechodí ,se spoustou věcí mi pomáhá ,rodinu finančně zajištuje...Cítím ,že má rád i mně...stále ale hodně pije.Každý den přijede domůfajn chlap a postupně vedle mě omdlívá opilá hromádka a tak to jde každý den.Je mi z toho smutno....zároveň vím ,že se mám nejlépe za celý život s ním.Je to asi 2 měsíce ,jsem potkala bývalého přítele.Mluvili jsme spolu jen chvilku a on mi řekl ,že ho to mrzí dodnes,že to tak dopadlo.Cítila jsem tak obrovský klid když jsem ho viděla.Často na něj myslím.Vím ,že kdybychom byli spolu,určitě bychom zažili i špatné chvíle .Vím i ,že bych ho už zpátky nechtěla ,protože bych měla výčitky ke své i k jeho rodině .Psycholožka mě vyslechla a poradila mi ..sejít se s býv.přítelem a promluvit si s ním a starý vztah ukončit.Že je i možné ,že i problémy mezi námi mohou být tím způsobené.Cítím ,že to musím udělat ,ale vůbec nevím jak.Moc děkuji za odpověd .
  Reagovat

  re. ukončení starého vztahu

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 28.říjen 2013 16:03:43
  Zdravím Vás!
  To je těžké... Rozumově cítíte, že byste s ním měla definitivně skončit, na druhou stranu mu jistě nechcete ublížit a navíc vzpomínáte na to pěkné. Koukejte - únik z reality je někdy fajn, takže si nevyčítejte, když na expřítele budete sem tam myslet. Držte to v reálné rovině - "myslím na něho, protože mi to dělá dobře, ale nechci s ním už nic mít". On Vás teď nějak kontaktuje? Pokud ano, napište mu smsku nebo mu osobně řekněte, že je fajn chlap, ale že Vy máte rodinu a musíte v ní dobře fungovat, což takhle nejde. Ať Vám nevolá/nepíše. Můžete se dohodnout, že se sejdete, až prvnímu z vás dvou bude šedesát. Do té doby nic.
  S manželem ale zkuste promluvit- řekněte mu, že jste vedle něho teď spokojená a mnohem klidnější; a zeptejte se ho, co ho tíží, že to musí denně zapíjet. Třeba Vám něco řekne. Když ne hned, může v něm ta otázka zůstat a rozvine se za čas. Je pravděpodobné, že v této fázi popře, že by moc pil, ale určitě to moc dobře ví - jen si to připustit. V tom mu takovou vlídnou otázkou můžete pomoct.
  Užívejte si ty části vztahu, které teď fungují - zaměřujte se na ně víc, než na ty slabší, a budete ještě o něco spokojenější.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:

  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.relaxace.psychoweb.cz - RELAXACE v mp3 ke stažení

  Reagovat

  Nevěra

  elisa 23.říjen 2013 11:57:35
  Dobrý den,
  prosím o radu. S přítelem žiji již 13let. Máme spolu 8 let syna. Na vánoce jsem mu přišla na nevěru. Pak následoval rozchod, ona se s ním rozešla, ale klid se nedostavil, bydlíme v jedné vesnici. Každý den ji potkávám.Několikrát k nám i zajela. První návštěvu si vyznávali lásku, já tam seděla navíc. Mám problémy jen ji vidět, třes rukou a po celém těle, dělá se mi špatně, průjem. Byla za mnou několikrát s tím, že její rodině to prospělo, ať se tím netrápím, že si ubližuji a otravuji tím život jí i mému přítelovi. Pouští ve vesnici nové informace o jejich vztahu, které mi vždy "dobrá duše donese", případně mi i něco sdělí sama. Přítel mi řekl, že je to je moje vina, že jsem se chovala k němu špatně, proto si ji našel. Rozhodla jsem se přestěhovat, neboť na divadelním představení seděli kousek od sebe teď v říjnu, ona za ním. Já se dorazila podívat za rodinou a dívala jsem se, jak on je celou dobu otočený a zamilovaně se na ni dívá, než mě spatřil. Prohlížel se ji z toho důvodu, že hledal, co kdy na ni viděl,že měl zatemněno. Je rád, že je se mnou a synem a nemusí se starat o její šílené parchanty. Naházel na ni a její děti tolik špíny, že je mi jasné, že toto samé říkal kdysi jí o mě. Nyní se začal starat o syna, vše mu kupuje, udělá co mu na očích vidí. Syn mě začal trochu ignorovat, je jen táta. Když přijede na víkend domů, nepustí ho z očí. Řekl mu, že se já chci přestěhovat díky změně práce. Syn se samozřejmě nechce stěhovat. I po divadle řekl synovi, že tam neměli chodit, protože mamka zase dělá problémy z ničeho. Vím, že bych měla celou situaci ustát, ale lze to v jedné vesnici? Je mi líto syna, bojím se ho obrat o tátu, který pro něj teď začal fungovat. Přál a bych si klid... Krásný den, Elisa.
  Reagovat

  re. Nevěra

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 24.říjen 2013 14:53:04
  Zdravím Vás!
  Je to dost zapeklité... A kdo by se měl spíš snažit o to, něco udělat, je Váš partner. Nevěra je jedna věc - je fajn, že jste mu ji odpustila a chtěla ve vztahu normálně fungovat dál. Ale jestli on se s tou ženou dál vídá, vyhledává ji a dává jí najevo své sympatie (navíc veřejně), je to opravdu těžko únosné. O Vašem partnerovi to leccos vypovídá - například že je dost bezohledný, protože kdyby se jen pokusil představit si, jak tyto věci musí působit na Vás, zřejmě by je (pokud mu na Vás záleží) nedělal.
  Myslím, že změna prostředí je rozumný krok. Partner by měl být ochotný se přestěhovat taky - ono je často těžké odolat, když se s tou ex-milenkou denně vídá (a je to samozřejmě těžké i pro Vás).
  Tohle je situace příliš složitá na to, abych Vám byla schopná dát nějaký jednoduchý návod. Podle toho, co píšete, jste Vy zafungovala velice dobře a černého Petra drží Váš partner. Kdybyste neměli spolu syna, bylo by to skoro na radu, ať od něho utečete, protože to není dobrý partner. S dítětem je to vždycky komplikovanější.
  Tak se v tom nějak vyznejte, ale ještě lepší by bylo, kdybyste si zašla popovídat do rodinné poradny - jsou bezplatné a v každém větším městě, kontakty najdete na www.amrp.cz S touhle problematikou tam mají zkušenosti a když jim dodáte podrobnosti, budu Vám schopní lépe poradit.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.test-barev.psyx.cz - Test osobnosti podle barev

  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti

  Reagovat

  Úzkost - zvuky

  Petra 14.říjen 2013 17:58:27
  Dobrý den,
  koncem loňského roku jsem Vás žádala o radu ohledně averze na určité zvuky, jestli si pamatujete - především manželovo chrápání. Nedařilo se mi to zvládat, tak jsem si našla terapeuta na úzkosti, ten mi ale řekl asi po 4 sezeních, že neví co s tím, že si to musím nějak srovnat v sobě. Pak se mi narodilo miminko a na tyhle myšlenky jsem neměla čas a přestala spoustu věcí řešit, jen manželovo funění jsem pořád vnímala (má zlomenou přepážku a když se zadýchá, zafuní). Během léta bylo hodně aktivit a probíhalo v pohodě, dokonce jsem začala vedle manžela zase usínat, nejprve jsme spali odděleně a poté jsem si řekla, že se tomu musím vystavit a jelikož jsem nebyla tak úzkostná jako předtím, po chvilce přišly normální myšlenky a usnula jsem. Nebylo to hned, ale v posteli jsem si zakázala přikrývat dekou hlavu a jinak se tomu bránit. Problém je stále s tím funěním. Čím více to očekávám a myslím na to, tím více to vnímám a jsme náchylná vnímat i jiné věci. Když jsem zaměstnaná, jde to přehlížet, ale vím, že to asi není řešení, protože ta úzkost z toho ve mě pořád je. Není to vyřešené, myslím na to. A proto to vše vnímám. Nevím, jak z toho ven. Někdy o tom tak uvažuji a uvědomuji si, že si vlastně stavím takovou obranu proti těm zvukům, jak je nechci slyšet a když si to uvědomím, ucítím úlevu, že to zvládnu, přestanu vše vnímat... ale nevydrží mi to dlouho, pak zase uslyším zafunění a vrátí se mi ten pocit úzkosti. Vím, že si to celé způsobuji sama, když tu prvnotní situaci nezvládnu - nějaký zvuk, stane se z něj problém, když to zvládnu, zase na to zapomenu.
  Děkuji za Váš názor.
  Reagovat

  re. Úzkost - zvuky

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 15.říjen 2013 12:44:07
  Zdravím Vás!
  Je fajn, že jste udělala určitý pokrok, pokud jde o to chrápání. Funění časem taky zvládnete. Zkuste tohle:
  1. Ignorance. Ignorujte myšlenky, které se Vám v souvislosti s tím vynoří. Myslím, že jste si to už přebrala zleva zprava mnohokrát, takže si vždycky jen řekněte "za čas to bude dobrý" a na téma "funění, úzkost" nepřemýšlejte, hned zaměřte pozornost jinam.
  2. Paradoxní intence - dejte si denně pětiminutovku, kdy si naopak to funění budete představovat, sama fuňte, říkejte si, že je to prima, když někdo takhle nahlas funí, ...a ještě víc nahlas... prostě je potřeba to přehnat do úplné absurdity, aby ta iracionální úzkost, co Vám sedí někde v nevědomí, viděla, že si z ní děláte srandu.
  3. Hypnóza. To je ke zvážení, někdy proti těmhle zaseklým otravným obsahům pomůže.

  Bod 1 je nezbytnost a z těch dalších dvou si vyberte, který Vám bude bližší. Mělo by to za čas povolit.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.test-barev.psyx.cz - Test osobnosti podle barev

  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti

  Reagovat

  hraje na city přes syna

  Dana 13.říjen 2013 18:39:13
  Dobrý večer,jsem před rozvodem a manžel zkouší přes 4letýho syna hrát na city.Takže mi syn v nocí brečí a brečí.Vypráví jak tatínek brečí,že není s ním a že mu je smutno,není to psych.vydírání dítěte.Mám jít k psycholožce dětský?Manžel je výbušný člověk,tak myslím i nerozumný a že přes nevinný dítě,které za nic nemůže zkouší jeho triky..prosím díky za odpověd
  Reagovat

  re. hraje na city přes syna

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 14.říjen 2013 13:14:48
  Zdravím Vás!
  Tohle by samozřejmě dospělý rozumný člověk, kterému záleží na vlastním dítěti a nejen na sobě, dělat neměl. Syna to mate a může si z toho odnést zbytečné trauma. Děstký psycholog není marný nápad, objednejte se někam. Pro syna každopádně nejvíc uděláte tím, že ho budete opakovaně ujišťovat, že ho máte ráda, i táta že ho má rád, že on za tuhle situaci nijak nemůže a že mu pomůžete to zvládnout a zase bude dobře.
  Děti jsou citlivé a chtějí, aby se jejich blízcí cítili dobře. Proto jsou taky snadnou obětí těhle hrátek ublížených rodičů. Zkusté svému skoro exmanželovi domluvit, že jako chlap si má svoje bebíčka pofoukat sám a netrápit jimi malýho kluka.
  Držte se a hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  Rozchod

  Lucie 13.říjen 2013 14:18:36
  Dobrý den, už si sama nevím rady. S přítelem jsem byla přes 3 roky. Před měsícem mi řekl, že by si chtěl užívat s jinými a pak se vrátit, byl to pro mě strašný šok, ale pak řekl, že mě ztratit nechce a že se bude snažit, aby to přešlo. Po další 3 týdny mi psal, že je teď na výcviku a nemůže přijet, ale že až se vrátí, tak si pro mě přijede, uděláme si krásný večer, že si mě k sobě nastěhuje atd. Byla jsem z toho strašně šťastná. Jenže, 2 dny poté začal chodit s jinou a já se to třetí den dozvěděla přes facebook, kdy ona mu napsala na jeho profil, že to byl krásný víkend. V tu chvíli mi jen napsal „miluju jí, je konec“ a odjel na výcvik. Já se od jeho nové dozvěděla, že po celý ty 3 týdny co mi psal, jezdil o víkendech za ní, že mi lhal, že v podstatě vše byla lež. Sesypala jsem se z toho, 4 dny jsem nemohla nic sníst, bylo mi z jídla zle, zhubla jsem 5 kilo a už vážim jen 43 kg, moje výška 164 cm..Po těch 4 dnech ( což bylo včera ) mi o5 začal psát a vypadalo to, že se ke mně vrátí, ale z minutu na minutu obrátil a řekl že miluje jí, že s ní je štastný at mu to nekazim, že chce začít od znovu s ní. A já se znova hroutim, skoro nejim, je mi špatně, jenom sedim, brečim, nic mě nebaví, nic nechci, bolí mě pořád hlava, v noci se mi zdají sny jen o něm a já se probouzim úplně psychicky vyřízená, unavená. Nebaví mě se učit ani do školy, v hlavě mi lítají myšlenky jak jsme spolu v létě byli štastný, ještě před měsícem.. Nebo se vlastně už nějakých těch pár měsíců přetvařoval?.. Vztahů už jsem pár zažila, ale s nim to bylo jiné, nikoho jsem nikdy takto nemilovala, byl to úplně jiný pocit, pocit navždy a já teď nevím co se svým životem, pořád mám v hlavě jen myšlenky že chci aby se vrátil, že byl pro mě vším, že ty city jsou moc silné. I před ním jsem životem jen tak bloudila, ale s ním se vše změnilo. Vím že jsem v tom vztahu dělala strašně chyb, chtěla jsem je po jeho příjezdu napravit, ale on už mi nedal šanci…. Nevím co dál, už opět bloudim životem jako tělo bez duše a nechápu co na tomhle světě dělám..:-(
  Reagovat

  re. Rozchod

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 14.říjen 2013 13:10:18
  Zdravím Vás!
  Co tady na světě děláte? No, momentálně trochu hledáte, ale jinak jste tady určitě pro úplně jiného chlapa, který to bude mít v hlavě srovnaný a nebude se chovat jako blázen. Přece takhle se nechová člověk, se kterým by se dala plánovat budoucnost, vychovávat děti a na kterého byste mohla spoléhat, když budete potřebovat oporu. Jasně, on má nárok se vybouřit, ale Vy mu u toho neasistujte.
  Abyste se přestala hroutit, smiřte se s tím, že tohle pro Vás není dobrý partner a přestaňte s ním komunikovat. Chvíli to bude bolet, za pár měsíců se oklepete a bude zase dobře. Hlavně se neuklidňujte myšlenkou, že teď už se srovná; nečekejte jakio poslušná puťka u mobilu, kdy se zas milostivě ozve. Zachoval se k Vám mimořádně hnusně. Jak píšu, má nárok se s Vámi rozejít, má nárok to zkoušet někde jinde, ale neměl by Vás do toho zatahovat. Zapomeňte na to, že z tohohle ještě může být dobrý vztah. I když by se vám třeba ještě povedlo se dát do kupy, budete už celou dobu na nervy, kdy on tohle udělá znova (a je skoro jisté, že se to stane), a nebudete mít absolutně žádné spolehnutí, že až budete třeba nemocná, nebo bez práce, nebo Vám někdo blízký umře, že jeho to bude zajímat.
  Bude to těžké, ale jestli se z toho chcete rychle dostat, napište mu, že končíte, počiďte si nové tel. číslo, dvy týdny budete trpět, ale buďte přitom ráda, že už je dotyčný v tahu.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  problémy ve vztahu

  Martina 10.říjen 2013 13:49:38
  Dobrý den Chtěla bych vás požádat o radu je mi 30 let,partnerovi 32 a jsme spolu 9 měsíců,z toho 7 měsíců spolu žijeme ve společné domácnosti..4 měsíce jsem na neschopence.můj partner tráví všechen volný čas u pc a vůbec si mě nevšímá..po měsíci určitého odstupu,jsem si chtěla promluvit a přítel se se mnou rozešel s tím,že si nemáme co říct,že si nerozumíme a že se spolu ani nezasmějeme..neřekl mě nic,až na můj popud,asi se chtěl rozejít asi ten měsíc a řekl mě že mě má rád a ze je mu mě líto,že jsem moc hodná,ale že jsme prostě každý jiný.před týdnem jsme ještě plánovali koupi rod.domu a společnou budoucnost..nevím co se změnilo,prý jsem neudělala nic špatně a on prostě chce být sám.jsem na něj moc vázaná a pořád zavřená doma.on nepije,nechodí se bavit ani nic takového,jinou ženu také určitě nemá jen mě má asi plné zuby a já nevím jak vše změnit a spíše je problém v mém přístupu..domluvili jsme se na dvouměsíční lhůtě kdy to spolu ještě zkusíme,ale on prostě asi potřebuje být i sám(žil pět let sám,je náladový a tím že chci neco řešit tak ode mě utíká)Nyní spolu žijeme 4 dny po rozchodu jako dva spolubydlící kteří spolu leží v jedné posteli,dáme si pusu když jde do práce a když přijde..trávíme spolu čas u tv ale jinak je stále odtažitý..snažím se dát mu více prostoru a nic mu nevyčítám.. můžete mi poradit jak se v takové situaci zachovat a vztah zachránit???jsem z toho zoufalá,protože jsem na něm nepozorovala žádnou nespokojenost.vůbec nevím jak se chovat,co dělat,abych ho úplně neodehnala a vztah zachránila.děkuji za odpověď a za radu Martina
  Reagovat

  re. problémy ve vztahu

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 10.říjen 2013 13:59:12
  Zdravím Vás!
  Tohle se hrozně špatně řeší na dálku a bez účasti druhého partnera. Potřebovala bych vědět, co se jemu opravdu honí v hlavě. Jestli neumí žít v páru nebo nechce být s Vámi pro to, jaká jste, tak s tím nic nenaděláte. Pokud by to bylo tak, nevypovídá to nic špatného o Vás - nemůžete brát všechno na sebe. Jestli je Váš partner nefunkční v partnerství, bojí se odpovědnosti a závazku (tomu by trochu napovídaly ty plány domek - možná mu v ten moment došlo, že je to "vážný" a polekal se), je to jeho nedostatek, ne Váš.
  Nicméně, co můžete udělat pro záchranu? Ukázat mu, že se s Vámi bude mít lépe, než sám. Přitom ale nelámejte svou povahu, to byste dlouhodobě nezvládla. Spíš se zamyslete, co mezi Vámi dřív fungovalo, a to posilte. Pozor, abyste nepůsobila jako stíhačka a aby z Vás nesálal strach, že to nakonec nedopadne. Toho strachu se zbavte - pokud se má ukázat, že se k sobě nehodíte, ať je to radši teď, než v době, kdy budete mít rodinu a hypotéku. Uvařte mu něco dobrého k jídlu, ptejte se ho, projevujte zájem o to, co baví (i) jeho a nějakou aktivitu v posunu vztahu nechte spíš na něm.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

   

  Online poradny zde na psychowebu fungovaly déle než 4 roky a za tu dobu jsem zodpověděla skoro 1800 dotazů.

  Všechno hezké ale musí jednou skončit:)

  Poradny jsou nyní uzavřené (důvod jednoduchý - čas). Ale můžeme se nadále ve virtuálním prostoru potkávat, vypisuji online otevřené dveře.

  V zodpovězených otázkách možná najdete i odpověď na to, co trápí Vás - určitě na ně mrkněte!

  PhDr. Michaela Peterková
  Psychoweb.cz doporučuje psychotesty:

  Test emoční inteligence
  Dokážete komunikovat s druhými, umíte správně odhadnout, jak se cítí? Vládnete svým emocím nebo ony ovládají vás?


  Test typů a poruch osobnosti
  Jaké je celkové zaměření vaší osobnosti? Nemáte některé vlastnosti příliš silně nebo naopak příliš slabě vyvinuté?


  Test psychických poruch
  Dělá vám starosti vaše psychika? Chcete pomoci odhadnout, jak jste na tom s duševním zdravím?


  Sociální test osobnosti
  Jaké máte předpoklady pro kvalitní a trvalé vztahy s druhými lidmi? Umíte je vytvářet a dokážete si druhé udržet?


  Test profesní orientace
  Na jakou školu nebo práci se hodíte? S jakou profesí ladí vaše osobnost?


  Test výkonu a motivace
  Snažíte se, ale výsledky se nedostavují? Co vám brání v úspěchu a výkonu?


  Test paměti
  Jak funguje vaše paměť? Jak dobří jste v zapamatování a vybavení?


  Test mentální výkonnosti
  Myslí vám to pružně, rychle a bezchybně? Neselháváte v pozornosti? Necháte se snadno rozhodit?


  Základní test osobnosti
  Jaký je základ vaší osobnosti? O co se můžete opřít a co vám naopak komplikuje život?
   
   

  © psychoweb.cz 2009-2017 Všechna práva vyhrazena. Jakékoli kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů nebo jiných částí webu je bez písemného souhlasu zakázáno. Kontakt | Reklama | Podmínky použití | Seznam literatury      

  Doporučujeme weby: Partneři | Deprese | Schizofrenie | Sebevražda | Psychotesty | Angličtina | Hypnóza | Test paměti a IQ v akci | Psychologie barev | Syndrom vyhoření | Psychotesty pro řidiče |
  Psychotesty k policii | Psychologie - poradna | Nevěra | Seznam psychologů | Relaxace ke stažení | Testy a psychotesty | Test partnerského vztahu | Jak se zbavit úzkosti a deprese | Kurzy psychologie online | Psychoterapie | Přijímačky na psychologii | SEO webu sledují SEO nástroje.cz |