PSYCHOLOGIE
psychické poruchy - studium psychologie - obsahy knížek - psychologické testy - online psychologické programy

   

 
 
   

Online psychologické programy proti stresu, úzkosti a depresi


Vyzkoušejte unikátní psychologické programy Žlutá sova, které vám pomůžou zbavit se problémů – stresu, nervozity, prázdnoty a deprese.

Každý program obsahuje:

 • postupy, díky kterým máte možnost poznat svou pravou osobnost
 • užitečné informace
 • testy a kvízy s automatickým vyhodnocením
 • úkoly a shrnutí na váš e-mail
 • autosugestivní a relaxační nahrávky, které si stáhnete a budete si je pak přehrávat; zůstanou vám napořád a budou vám tak pomáhat i po ukončení práce s programem

 • To nejcennější na programech Žlutá sova je, že jsou interaktivní - pracujete s nimi a sami je tak dotváříte. Jste aktivní, programy vás nutí přemýšlet a nabízejí vám možnosti, jak zlepšit svůj život.

  Programy Žlutá sova jsou:

 • plně online - můžete se jim věnovat z pohodlí domova a kdykoli se vám to hodí
 • srozumitelně napsané – nepotřebujete žádné znalosti z psychologie
 • interaktivní – donutí vás k akci
 • důvěrné a anonymní – v programu máte vlastní prostor chráněný heslem
 •  

  Reference – z ohlasů těch, kteří program(y) absolvovali:

  Chci mockrát poděkovat za opravdu vynikající nápad.

  Moc děkuji za váš program, pomohl mi více, než jsem si myslela, jsem ráda, že něco takového existuje :)

  Děkuji moc za Vaši práci a pomoc a motivaci a popostrčení a podporu a......

  Jsem velmi spokojena s vasimi kurzy, tento je jiz druhy. Ten prvni mi vylozene pomohl (deprese), tento zas o kus dal posunul na ceste zivotem. Diky!

  Víte, na docházení do ordinace jsem neměla ani čas ani peníze.... váš program mě, myslím, zachránil. Děkuji moc.

  dakujem velmi pekne, velmi som si to uzila a myslim, ze to bolo uzitocne, budem sa k tomu aj vracat.. ;)

  Žlutá sova je bezva nápad. Dík za inspiraci.

  Děkuji, že jste a pomáháte !!!

  Doporučila jsem program minimálně pěti lidem. Jsem přesvědčena o slušné úrovni a hlavně efektu který má a měl program na mne.

  Děkuji za Vaši práci a pomoc. Z programů ŽS budu čerpat už pořád.

   

  Psychologické programy Žlutá sova můžou pomoci i vám – najdete je na www.velka.zlutasova.cz


  Online psychologická poradna
   

  Online poradny zde na psychowebu fungovaly déle než 4 roky a za tu dobu jsem zodpověděla skoro 1800 dotazů.

  Všechno hezké ale musí jednou skončit:)

  Poradny jsou nyní uzavřené (důvod jednoduchý - čas). Ale můžeme se nadále ve virtuálním prostoru potkávat, vypisuji online otevřené dveře.

  V zodpovězených otázkách možná najdete i odpověď na to, co trápí Vás - určitě na ně mrkněte!

  PhDr. Michaela Peterková
  Diskuze k článku Online psychologické programy proti stresu, úzkosti a depresi


  Strana 8 z 106
  Zobrazit položek na stránce
  Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Další Poslední

  HH

  hh 4.říjen 2013 08:28:45
  pdpdp
  Reagovat

  manžel vyhrožuje

  Eva 27.září 2013 17:13:11
  Dobrý den,s mým manželem nežiju půl roku a stále naléhá,jestli se může vrátit zpátky domů.Nechci s ním žít,nebot mě uhodil a bojím se ho.Tutlám to.Ale nejsem schopná požádat o rozvod,nebot vím,že budu mít peklo.Řekl,že když požádám,tak chce 4letýho syna do péče.Vůbec mu nezakazuju styk se synem,může ho mít kdykoliv bude chtít,ale toto jak dnes vyhrožoval.Kam se obrátit?Poradíte..je pravda,že nechci mluvit s nikým i u soudu o násilí mého manžela,mohlo by to ublížit synovi..děkuji
  Reagovat

  re, manžel vyhrožuje

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 28.září 2013 19:12:54
  Zdravím Vás!
  Tyhle výhružky, jako že bude chtít syna do péče atd. jsou jen takové svalnaté řeči.
  Rozvod by byl ve Vašem případě dobré řešení a rovněž říct pravdu synovi, až bude ve věku, že bude schopný ji pochopit (nemyslím tím jeho otce očerňovat, ale vysvětlit mu, že má např. výbušnou povahu a špatně se ovládá a proto bylo nemožné s ním být). Děti leccos vycítí a tutlání takovýchto důležitých věcí se na nich kolikrát podepíše mnohem víc než pravda.
  Obraťe se na www.donalinka.cz/ nebo www.rosa-os.cz/ - obě jsou to neziskovky zabývající se právě pomocí lidem jako jste Vy. Mají i právníky, takže Vám jistě budou umět poradit i tyto věci. Hlavně to neodkládejte.
  Je moc dobře, že jste se nenechala zviklat a nevrátila se k manželovi - ono by to za čas bylo úplně stejné, ne-li horší. Tak se držte a podnikněte nějaký první krok ke zlepšení své situace.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:

  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.relaxace.psychoweb.cz - RELAXACE v mp3 ke stažení

  Reagovat

  Podezíravost

  Karolína 25.září 2013 14:05:36
  Vážená paní doktorko,
  předem Vám děkuji za Váš čas. Myslím si, že s většinou problémů se umím sama vypořádat, někdy sáhnu po nějaké "chytré knize", snažím se neustále zdokonalovat ve svém myšlení a jednání, ale ne vždy jsem úspěšná. Mám přítele, se kterým jsem více než rok a náš vztah je nádherný. Jediné, co mi ho kazí, je moje podezíravost. Nevím, jestli to pramení z toho, že jsem ve třiceti letech konečně našla svého vysněného muže a teď mám strach, aby se něco nestalo, nebo jestli mi napovídá intuice a opravdu mu nemám věřit. Vím, že žádným mužem si nebudu nikdy jistá, ale takhle jsem se nikdy předtím necítila. V hlavě se mi tvoří různé scénáře, ze kterých bych mohla napsat celou knihu, a vím, že tím zbytečně trápím jen sama sebe. Zatím se nestalo nic tak vážného, abych měla důvod mu vyloženě nevěřit. Možná už v tomhle věku nebudu nikdy věřit žádnému muži. Chtěla bych na sobě zapracovat a zbavit se této podezíravosti, měla byste pro mě nějaké doporučení nebo radu? Moc Vám děkuji a přeji krásný den!
  Reagovat

  re. Podezíravost

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 26.září 2013 19:13:33
  Zdravím Vás!
  Tato podezíravost, pokud není součástí osobnosti (což u Vás není, když jste dřív takhle nereagovala), je strach z toho, že se objeví někdo zajímavější a že o partnera přijdete. Celé to samozřejmě souvisí se sebevědomím. Pomůže Vám, když s přestanete porovnávat s druhými lidmi ve stylu - tamten je lepší, tenhle horší... Když si to přeberete rozumně, tak ty myšlenky a obavy, které máte, jsou iracionální: může se stát milion věcí, které nejste schopná předvídat; nevíte ani, co bude za minutu, tak proč se strachovat o budoucbost svého vztahu... V ideálním případě se Vám povede dosáhnout stavu, že se budete snažit udržovat vztah v dobré kondici a budete se zaměřovat jen na to, co zrovna je, a na to, co můžete ovlivnit. Víc žádný člověk nezmůže. Je jasné, že jistotu v partnerství nebudete mít nikdy, tu nemá nikdo z nás a fakt není cesty, jak jí dosáhnout. Spíš se na to podívejte tak, že "jsem ráda, že jsme dneska spolu a spokojení". To si řekněte každý den a bude se Vám líp dýchat:)
  Jestli máte zájem zahájit práci na sebevědomí a chce se Vám obětovat 150 korun, tak na www.zlutasova.cz je online kurz na toto téma.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:

  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.relaxace.psychoweb.cz - RELAXACE v mp3 ke stažení

  Reagovat

  Chorobná žárlivost?

  Eva 25.září 2013 11:26:33
  Dobrý den, moc prosím o radu jak na dceru. Jsem již dlouho rozvedená a bydlím pouze s dospělými a ještě studujícími dětmi. Problém je v tom, že si syn našel slečnu z druhého konce republiky a tudíž každý možný volný čas tráví jednou u nás, příště u nich. Moje dcera (20 let) však před každým příjezdem slečny ztropí neuvěřitelnou scénu - od nenávistné hysterie po neuvěřitelně zoufalý pláč. Chová se opravdu ošklivě ke mně, bratrovi a samozřejmě i oné slečně. Jakmile jsme doma zase sami, je jak vyměněná. Zkoušela jsem jí domluvit po zlém, po dobrém, nic nepomáhá. Jsem už z toho zoufalá, unavená. Hlavně se za ni stydím. Musím ještě dodat, že oni se k ní chovají slušně, více méně jí jdou z cesty... Bývalý manžel se tomu jen směje. Prosím o jakoukoliv radu, je-li to vůbec možné...Předem moc děkuji. Eva
  Reagovat

  re. Chorobná žárlivost?

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 26.září 2013 18:58:08
  Zdravím Vás!
  Vaše dcera má strach z odmítnutí, nezájmu a opuštění. Nemusí si to takhle přesně uvědomovat, ale na pozadí jejích výstupů přesně toto pravděpodobně bude. Souvisí to určitě se sebevědomím a tím, že nejistě vnímá vztahy jiných lidí k sobě. Zkuste se dceři zvýšeně věnovat, když se ta návštěva bude blížit, vezměte ji třeba někam, aby cítila, že o ní máte zájem. Když bude vyvádět, pokud možno si jí nikdo nevšímejte, nebo reagujte jen velmi klidně a nevěnujte jí pozornost. Když budete tohle důsledně dodržovat (ignorování nežádoucích projevů a současně projevy zájmu v době klidu), mohly by ty hysterické záchvaty slábnout - počítejte s tím, že než to dceři secvakne, bude to chvíli trvat.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  komplikované vztahy

  Lucka 22.září 2013 11:49:10
  Dobrý den,
  již téměř rok žiji se svým přítelem,mám dceru a on také dceru,na začátku našeho vztahu měl tu svojí šestiletou ve střídavé péči a čekal teprve na soud,kdo bude dívku mít v péči.Dcera chtěla být s námi,alespoň to říkala.Jenže poté jsem se dozvěděla,že před matkou tvrdí zase opak,prý proto že z ní má strach.Po půl roce nám ji svěřil soud do péče.Matka platí minimální výživné,dceři nic nedá,myslim,že ji dost navádí,mně má dívka ráda,rozumíme si,ale její matka ač bezdůvodně mně pomlouvala,odmítá semnou mluvit,připadá mi jako bych ji snad já sebrala dceru a expřítele,ale tak to nebylo,byla už půl roku pryč když jsme se s přítelem seznámili.Strašně mně tato situace ubíjí,v době kdy si má matka přijít vyzvednout dceru mám strašné bušení srdce,jsem nervozní až se třesu.Mám pocit že ji nenávidím,přála bych si aby si dceru vzala a my měli pokoj.Snažím se být silná a doma nedávat nic najevo,ale jde to čím dál hůř,jsem vzteklá a často teď mám v sobě smutek a nci mně netěší.Mám pocit,že se starám o cizí dítě jak jen to dovedu,vlastně ji i dotuji když to tak hloupě napíšu,ale přitom nemám právo na nic,jsem snad jen služka,jakmile se totiž děje něco pěkného,jako vystoupení pěveckého sboru atd...tak tam matka jde se vytahovat,ale jakmile jde o školu,placení,řešení denní rutiny,tak to ji nezajímá...nevím zda se jen nelituji,zda jsem přecitlivělá...připadám si prostě jako robot co vychovává,platí,opečovává...můžete mi prosím napsat jak se na celou věc podívat,abych na to stále nemusela myslet a přešel mně vztek?děkuji.
  Reagovat

  re. komplikované vztahy

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 23.září 2013 18:56:59
  Zdravím Vás!
  Podívejte se na to tak, že to děláte pro tu holčinu. Ona nemůže za to, jakou má mámu, a jestli od Vás zažije zájem, lásku a pěkné zacházení, je to pro ni obrovské plus a do velké míry tak nahrazujete to, co by měla dostat od biologické matky.
  Za další, neduste to všechno v sobě - jestli máte někoho, komu to můžete říct a zanadávat si na tu osobu, dělejte to. Je potřeba ze sebe tyhle věci vyházet - není to nic těžkého, ale když to zanedbáte, hromadí se to ve Vás a dlouhodobě je to samozřejmě špatně. Jestli Vás nenapadá živý člověk, napište to třeba na zpovednice.cz, ostatní Vás tam podpoří. Až budete doma sama, zaboxujte si nebo zakopejte do polštáře. Ten vztek musí ven.
  Takže to jsou základní dvě věci: za tou péčí o dceru přítele musíte vidět ne sebe ani její mámu, ale tu holku. A vybijte emoce. A bude Vám zase dobře.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.test-barev.psyx.cz - Test osobnosti podle barev

  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti

  Reagovat

  Lež

  Jakub 21.září 2013 22:27:37
  Dobrý den mám problém s kterým nevím co mám dělat musím furt lhát i kdyz nechci částečně se stim uz vyporadavam a bojuji stim ale nikdy nedokážu úplne nelhat mam šílené nutkání lhát témeř o všem co není důležité nebo mi to nepřijde důležité někdy dokonce zaregistruji ze jsem lhal až kdyz lez dopovim značně mi to komplikuje život a chci se toho zbavit prosim o radu která by mi mohla pomoct předem děkuji za odpověď
  Reagovat

  re. Lež

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 23.září 2013 18:50:48
  Zdravím Vás!
  Převerte si pro sebe, proč lžete. Je to proto, že Vám běžná (pravdivá) realita připadá špatná nebo nezajímavá? Nebo je to z dětství, kdy se Vám nevyplatilo říkat pravdu?
  Snažte se na ty komunikační situace, ve kterých předpokládáte, že byste lhal, předem připravit - nachystejte si, co přesně řeknete. Musíte si tu pravdu natrénovat.
  Tohle je ale mnohem komplikovanější problém, než aby se dal zvládnout takto na dálku. Radila bych Vám naiít si psychoterapeuta a nějakou dobu k němu docházet. Na Vaší zdravotní pojišťovně Vám sdělí terapeuty, kteří jedou přes pojišťovnu, nebo je spousta soukromých, kde si sezení zaplatíte. Měl by to ale být někdo, kdo má s touto probematikou zkušenosti, tedy koinický psycholog nebo psychoterapeut, ne obyčejný psychologický poradce.
  Takovéto lhaní může vycházet z osobnosti, ale může patřit i do nutkavých poruch, jako je například obsedantně kompulzivní porucha; přístup k léčbě je pak jiný.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  Uzkost

  Petra 21.září 2013 17:12:53
  Dobry den,prosim o radu.Je mi 31,jsem tehotna a mam stastne manzelstvi.Problem je,ze se stale trapim kvuli sve mame.Nedokazu si uiavat sveho zivota a venovat se svemu manzelstvi,protoze porad myslim na svoji maminku,aby byla spokojena,stastna,aby ji nic netrapilo..take nemam dobry vztah se svoji sestrou,jsme dvojcata a pul roku spolu nemluvime,sestra mne odmita a kvuli malickostem zavrhuje na dlouhou dobu,maminku to zcela urcite trapi.Chtela bych se od sve "minule rodiny" odpoutat a moci si uzivat manzela a budouciho detatka,ale stale s tim bojuji.
  Predem dekuji za radu.
  S pozdravem P.
  Reagovat

  re. Uzkost

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 22.září 2013 18:55:01
  Zdravím Vás!
  Bojujete, a to je dobře. Máte před sebou cíl (odpoutat se od primární rodiny) a když to nevzdáte, zcela určitě k němu dorazíte. Některé věci prostě chtějí čas a urychlit nijak moc nejdou. Děláte dobře, že si uvědomujete, že je pro Vás teď nejdůležitější Vaše nová rodina. Sestru nechte; jestli si chce otravovat život tím, že si vybíjí vlastní nspokojenost na druhých kvůli maličkostem, je to její věc; třeba taky časem přijde na to, že je to blbost. Ohledy k mamince jsou fajn, ale uvědomte si naplno, že má svůj život a je do velké míry na ní, čím a jak moc se bude trápit nebo zda naopak bude spokojená. Chovejte se k ní pěkně a nehledejte, co byste měla dělat víc. Tohle bude úplně stačit.
  No a buďte trpělivá - tyhle věci osobního zrání někdy chvíli trvají, ale vytrvalost se Vám vyplatí.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.chytra.zlutasova.cz - Základy PSYCHOLOGIE v online kurzu

  www.profi.psychonet.cz - PROFESIONÁLNÍ
  testy zaměstanců a uchazečů

  Reagovat

  syn je až zlý

  Elen 21.září 2013 11:15:32
  Prosím,o radu jsem zoufalá!Můj syn 4letý je poslední půl rok,čím dál horší.Chová se na babičku sprostě,když pro něj musí do školky a jdou domů,pak do všeho kope,vzteká se,neposlouchá..A ve školce je hodný pořád ho chválí a doma je,,zmetek,,stydím se za něj a brečím kolikrát i babička pro něj už nechce chodit,nebot se bojí,že zase chytne vztek.Jak na něj?Vidím to,že to chytá od dětí,nikdy takový nebyl.Mám pocit,že mi ho zkazili..děkuji za odpověd
  Reagovat

  re. syn je až zlý

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 22.září 2013 18:50:16
  Zdravím Vás!
  Je fakt, že děti napodobují ostatní, ale bylo by asi nesprávné svádět na jejich vliv celou změnu v synově chování - nějaký základ už tam musel být. Částečně půjde o normální negativismus, který je ve čtyřech letech běžným jevem. Ale určitě by dítě nemělo být hrubé ke své rodině. Takto na dálku ale neumím poradit, protože nepoznám, v čem je příčina. Skočte si za dětským psychologem, kontakt Vám dají na zdravotní pojišťovně (nebo k jakémukoli soukromému, ale tam za sezení zaplatíte). Bude dobré podchytit synovo chování v tomto věku. Otázka je, jestli mu nechybí mužský prvek v rodině (to bývá, když otec není nebo se doma téměř nevyskytuje), jestli má syn dobře nastavené hranice od Vás (vynucování pravidel, důslednost), zda si není nejistý, jestli ho máte rádi atd. Těch příčin může být opravdu celá řada.
  Aspoň jedna obecná rada - zkuste pozitivní motivaci, tedy styl "když se odpoledne nenaštveš, dám ti doma tvou oblíbenou zmrzlinu".
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  Bez názvu

  Viki 19.září 2013 10:29:21
  Dobrý den pani doktorko,
  Chtěla bych Vás poprosit o radu. Je to několik měsíců, co jsme se rozešli s přítelem po dlouholetém vztahu. On si krátce našel někoho jiného (zvláštní je, že ta dotyčná je úplně jiná než já). Od té doby jsme ale stále v kontaktu většinou z jeho strany. V poslední době jsme si často psali a došlo i na velmi osobní a intimní zprávy. Problém však je, že se s tou slečnou pořád vídá. Napsala jsem mu tedy, že je to velmi nefér hrát to na obě strany a dost mě to překvapilo, protože ve vztahu mi nikdy nevěrný nebyl a nestýkal se s nikým jiným. Podle jeho slov má v hlavě zmatek, mění se mu pocity, jsem prý člověk ke kterému má nejvřelejší city, je mu velmi příjemně, když si můžeme povídat ale neví jak to bude dál. Je pravda, že si opravdu rozumíme, máme podobný pohled na život, názory a je mezi námi opravdu blízkost a porozumění. Přijde mi, že by mě chtěl mít v životě, ale není ochoten pro to nic konkrétního udělat. Nevím jak to je s tou druhou, nikdy o ní nemluví. Ráda bych abychom k sobě opět našli cestu, ale vím, že si on nejdřív musí promyslet co vlastně chce. Asi mi poradíte jít dál, ale chtěla bych se zeptat, jak se zachovat, aby se naše šance zvýšili. Uvědomuji si, že nemohu měnit něčí vůli a pocity a žádná jistota, že se k sobě vrátíme není, ale nechci udělat nějakou hloupost. Je lepší vůbec ho nekontaktovat nebo zůstat pro něj člověkem, na kterého se může obrátit. Děkuji a mějte se hezky.

  Reagovat

  re. Bez názvu - vztah

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 20.září 2013 19:11:32
  Zdravím Vás!
  V první řadě si přeberte důvody, které vedly k rozchodu. Po dlouholetém vztahy to nemohla být žádná banalita... Pokud chcete, aby se vztah napodruhé vydařil líp, musíte (oba) něco změnit, aby se ta rozchodová situace neopakovala.
  Těžko radit, co máte dělat teď - jestli vyčkávat nebo nějak aktivně zafungovat. Příteli byste měla říct, že si přejete vztah obnovit, ale že si musí napřed vyřešit ten současný vztah, tedy rozhodnout se, jestli v něm setrvá nebo ne. Situace, že je s jinou a s Vámi si píše intimní zprávy, není moc příznivá ani pro jednu z Vás. Pro Vás z toho plyne určité riziko, že se jednou podobně zachová k Vám (samozřejmě nemusí, ale jak člověk jednou překročí jistou hranici, je to už pak jednodušší).
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  Porod

  Veronika 18.září 2013 09:51:46
  Dobrý den paní doktorko...mám problém...před osmi lety jsem porodila dceru(předčasný porod) ted jsem v 25tt těhotenství a mám hrozný strach z porodu...před rokem se mé mladší sestře narodl zdravý hezký kluk...ale před porodem si ji nikdo nevšímal a málem jako prvorodička porodila sama bez lékařů v nemocnici na pokoji...setřičky na ní zapoměli...sestra po porodu chtěla sebe i synovce zabít...sestru moje matka odvezla do léčebny v Bohnicích...a synovce jeho otec i můj otec chtěli dát k adopci...o synovce jsem se starala já denne asi dva měsíce...hrozně jsem si na něho zvykla a on i na mě...sestra mě potom nařkla, že jí chci syna vzít a že je chci s jejím manželem rozeštvat...hrozně se bojím porodu abych nedopladla jako sestra a abych náhodou neumřela....mám tu přece manžela a dcerou co mě potřebuji...v noci kvůli tomu nespím a vzpomenu si na porod tak se mi hrnou slzy do očí...děkuji za odpoved
  Reagovat

  re. Porod

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 19.září 2013 18:56:20
  Zdravím Vás!
  Na ty své strachy se vrhněte ze dvou stran:
  1. Rozum. Kolik lidí u nás umírá v souvislosti s porodem? Když si najdete čísla, zjistíte, že prakticky nikdo. Psychotické potíže, které popisujete u tí příbuzné, jsou taky relativně vzácné a když jste byla po prvním porodu ok, budete teď zase. Kdyby ta příbuzná porodila bez pomoci lékařů, stalo by se něco? Pravděpodobně vůbec nic, navíc byla v nemocnici, takže o nic nešlo. Jen za dobu, co čtete mou odpověď, se na světě narodilo spousta dětí jen tak doma nebo někde venku. A budou v pořádku ony i jejich mámy (a to nejsem zastánce domácích porodů, abyste nemyslela, že to uklidňování vychází z toho). Když se budete chtít bát, najdete nebezpečí kdekoli. Je to fakt Vaše volba - řekněte si "já se bát nechci" a hodnoťte ty situace rozumně.
  2. Relaxace. Ono to, co jsem psala výše, se snadno řekne, ale ne každý to umí tak prožít. Duši zklidníte, když se zklidní tělo, a to je možné pomocí relaxace. Autogenní trénink nebo meditativní technika Vám pomůžou.
  Co je ale nejdůležitější - zvolte si nějaký postup a jděte ho dělat. Nejlíp ještě dnes.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:

  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.relaxace.psychoweb.cz - RELAXACE v mp3 ke stažení

  Reagovat

   

  Online poradny zde na psychowebu fungovaly déle než 4 roky a za tu dobu jsem zodpověděla skoro 1800 dotazů.

  Všechno hezké ale musí jednou skončit:)

  Poradny jsou nyní uzavřené (důvod jednoduchý - čas). Ale můžeme se nadále ve virtuálním prostoru potkávat, vypisuji online otevřené dveře.

  V zodpovězených otázkách možná najdete i odpověď na to, co trápí Vás - určitě na ně mrkněte!

  PhDr. Michaela Peterková
  Psychoweb.cz doporučuje psychotesty:

  Test emoční inteligence
  Dokážete komunikovat s druhými, umíte správně odhadnout, jak se cítí? Vládnete svým emocím nebo ony ovládají vás?


  Test typů a poruch osobnosti
  Jaké je celkové zaměření vaší osobnosti? Nemáte některé vlastnosti příliš silně nebo naopak příliš slabě vyvinuté?


  Test psychických poruch
  Dělá vám starosti vaše psychika? Chcete pomoci odhadnout, jak jste na tom s duševním zdravím?


  Sociální test osobnosti
  Jaké máte předpoklady pro kvalitní a trvalé vztahy s druhými lidmi? Umíte je vytvářet a dokážete si druhé udržet?


  Test profesní orientace
  Na jakou školu nebo práci se hodíte? S jakou profesí ladí vaše osobnost?


  Test výkonu a motivace
  Snažíte se, ale výsledky se nedostavují? Co vám brání v úspěchu a výkonu?


  Test paměti
  Jak funguje vaše paměť? Jak dobří jste v zapamatování a vybavení?


  Test mentální výkonnosti
  Myslí vám to pružně, rychle a bezchybně? Neselháváte v pozornosti? Necháte se snadno rozhodit?


  Základní test osobnosti
  Jaký je základ vaší osobnosti? O co se můžete opřít a co vám naopak komplikuje život?
   
   

  © psychoweb.cz 2009-2017 Všechna práva vyhrazena. Jakékoli kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů nebo jiných částí webu je bez písemného souhlasu zakázáno. Kontakt | Reklama | Podmínky použití | Seznam literatury      

  Doporučujeme weby: Partneři | Deprese | Schizofrenie | Sebevražda | Psychotesty | Angličtina | Hypnóza | Test paměti a IQ v akci | Psychologie barev | Syndrom vyhoření | Psychotesty pro řidiče |
  Psychotesty k policii | Psychologie - poradna | Nevěra | Seznam psychologů | Relaxace ke stažení | Testy a psychotesty | Test partnerského vztahu | Jak se zbavit úzkosti a deprese | Kurzy psychologie online | Psychoterapie | Přijímačky na psychologii | SEO webu sledují SEO nástroje.cz |