PSYCHOLOGIE
psychické poruchy - studium psychologie - obsahy knížek - psychologické testy - online psychologické programy

   

 
 
   

Online psychologické programy proti stresu, úzkosti a depresi


Vyzkoušejte unikátní psychologické programy Žlutá sova, které vám pomůžou zbavit se problémů – stresu, nervozity, prázdnoty a deprese.

Každý program obsahuje:

 • postupy, díky kterým máte možnost poznat svou pravou osobnost
 • užitečné informace
 • testy a kvízy s automatickým vyhodnocením
 • úkoly a shrnutí na váš e-mail
 • autosugestivní a relaxační nahrávky, které si stáhnete a budete si je pak přehrávat; zůstanou vám napořád a budou vám tak pomáhat i po ukončení práce s programem

 • To nejcennější na programech Žlutá sova je, že jsou interaktivní - pracujete s nimi a sami je tak dotváříte. Jste aktivní, programy vás nutí přemýšlet a nabízejí vám možnosti, jak zlepšit svůj život.

  Programy Žlutá sova jsou:

 • plně online - můžete se jim věnovat z pohodlí domova a kdykoli se vám to hodí
 • srozumitelně napsané – nepotřebujete žádné znalosti z psychologie
 • interaktivní – donutí vás k akci
 • důvěrné a anonymní – v programu máte vlastní prostor chráněný heslem
 •  

  Reference – z ohlasů těch, kteří program(y) absolvovali:

  Chci mockrát poděkovat za opravdu vynikající nápad.

  Moc děkuji za váš program, pomohl mi více, než jsem si myslela, jsem ráda, že něco takového existuje :)

  Děkuji moc za Vaši práci a pomoc a motivaci a popostrčení a podporu a......

  Jsem velmi spokojena s vasimi kurzy, tento je jiz druhy. Ten prvni mi vylozene pomohl (deprese), tento zas o kus dal posunul na ceste zivotem. Diky!

  Víte, na docházení do ordinace jsem neměla ani čas ani peníze.... váš program mě, myslím, zachránil. Děkuji moc.

  dakujem velmi pekne, velmi som si to uzila a myslim, ze to bolo uzitocne, budem sa k tomu aj vracat.. ;)

  Žlutá sova je bezva nápad. Dík za inspiraci.

  Děkuji, že jste a pomáháte !!!

  Doporučila jsem program minimálně pěti lidem. Jsem přesvědčena o slušné úrovni a hlavně efektu který má a měl program na mne.

  Děkuji za Vaši práci a pomoc. Z programů ŽS budu čerpat už pořád.

   

  Psychologické programy Žlutá sova můžou pomoci i vám – najdete je na www.velka.zlutasova.cz


  Online psychologická poradna
   

  Online poradny zde na psychowebu fungovaly déle než 4 roky a za tu dobu jsem zodpověděla skoro 1800 dotazů.

  Všechno hezké ale musí jednou skončit:)

  Poradny jsou nyní uzavřené (důvod jednoduchý - čas). Ale můžeme se nadále ve virtuálním prostoru potkávat, vypisuji online otevřené dveře.

  V zodpovězených otázkách možná najdete i odpověď na to, co trápí Vás - určitě na ně mrkněte!

  PhDr. Michaela Peterková
  Diskuze k článku Online psychologické programy proti stresu, úzkosti a depresi


  Strana 9 z 106
  Zobrazit položek na stránce
  Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Další Poslední

  Bez názvu

  Benedika 15.září 2013 20:18:51
  Dobrý den, nejsem si jista, zda můj problém je pro vaší poradnu, ale přesto jsem se rozhodla Vám jej popsat.Je mi 40let, před dvěma lety jsem se poznala s přítelem,který je odemne mladší o 16let. Byli jsme na dovolené, kde nebyl prostor k sexu, měli jsem jednu místnost i s mou 8letou dcerou, která spala na vedlejší posteli. Při milování jsme dávali pozor, abychom neprobudili dceru, ale přítele vzrušovalo to nebezpečí a přibližoval se k ní co nejblíže. Byl v takové blízkosti, že mi to nedělalo dobře a zarazila jsem ho.Na druhý den jsem mu řekla, že nechci aby se něco takového opakovalo, ale on mi řekl, že nešlo o nic než o situaci nebezpečí. Od té doby, vyžaduje abych mu tu situaci vyprávěla do detailu,protože ho to vzrušuje,odmítla jsem.Nebydlíme spolu a momentálně se ani nestýkáme.
  Reagovat

  re. Bez názvu - sex a "nebezpečí"

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 15.září 2013 20:23:04
  Zdravím Vás!
  A jaká je prosím Vaše otázka?
  Jestli je to normální? - Ano, lidé mají v sexu rádi různé věci. Ale v tomto případě, kdy jde o psychickou pohodu dítěte, to vypovídá o určité bezohlednosti nebo nezralosti Vašeho partnera.
  Jestli by přítelovo chování mohlo mít něco společného s pedofilií? - Spíše ne, ale to opravdu nejde takto na dálku říct. Úplně vyloučit to ovšem nelze.
  Jestli jste se chtěla zeptat na něco jiného, prosím o upřesnění.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  Co s tím

  Dana 14.září 2013 18:58:43
  Dobrý den,mám takový problém.Před pár lety jsem se seznámila s človíčkem,který je naprosto úžasný.Moc ráda si s ním povídám,když se potkáme jednou za čas.Poslední dobou se potkáváme dost často,i si píšem a já si ho nesmírně vážím jako kamaráda.A vim,že i on mě.Dost se mi svěřuje a tak.Jen to má jeden problém,je gey a já zjištuji,že jsem do něj zamilovaná.Asi proto,že se ke mě chová hezky,což se mi dost od lidí a rodiny nedostává.Myslím na něj každý den a i se mi o něm zdá.Nevim,jak to mám ustát,aby to nepoznal a abych ho neztratila jako přítele.Nedokážu si představit,že by sme se už nenavštěvovali atd.Děkuji moc za radu
  Reagovat

  re. Co s tím

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 14.září 2013 19:02:27
  Zdravím Vás!
  Je to celkem jednoduché - nechte zamilovnost odeznít. Je to jen fáze vztahu mezi Vámi a tím kamarádem. Jako ty ostatní zase přejde a vztah se posune jinam.
  Aby to přešlo rychle, nefantazírujte. Jakmile se přistihnete u myšlenky, že jste zamilovaná nebo si představujete, jak by to mezi Vámi mohlo být dál, hned to zaražte a začněte myslet na něco jiného. Za pár týdnů to přejde a Vy si zas budete moct užívat to pěkné kamarádství. Jemu o tom, co teď prožíváte, radši neříkejte - to třeba za pár let, až budete vzpomínat na staré časy.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  Psychická vyčerpanost

  Renata 13.září 2013 09:22:25
  Dobrý den,nevím jestli je to vhodné o tom psát zde, ale věřím, že aspoň takto mě může někdo vyslechnout.Je mi 33 let,již 15 let žiji s přítelem který je o 11 let starší a se kterým mám 2 syny, 12 a 9 let. Kdysi to byl skvělý chlap. Měl zájem o děti, hrál si se staršín synem, když byl malý. Ale po autonehodě před 8 lety se vše změnilo. Sice je v pořádku po fyzické stránce, ale po psychické ne. Ustavičně na naše děti řve, je sprostý na ně, vadí mu i to, že si spolu hrají a smějí se nahlas. Nezajímá se o ně. Jsou mu uplně ukradený, tak jako já. Dělám sama uplně vše, dělám snimi ůkoly a učím se snimi, uklízím, vařím a když se vyskytne nějaký problém ve škole nebo i v osobním životě musím vše vyřešit sama. Nemám nikoho kdo by mě podpořil, jen své děti. Nedávno jsem koupila dětem pejska, ale místo aby děti měli z něho radost, tak potichu závidí, že jejih tatínek věnuje veškerou pozornost jen psovi a chválí ho,chodí na dlouhé procházky jen sním. Vidím to na nich, že je to bolí a je mu je to jedno. A tohle mě psychicky vyčerpává. Ze začátku jsme se hádali, ale ubližovalo to jen mým dětem. A to já nechci. On má svůj svět a mi do něj nepatříme. Patří do něj jen pes. A my jsme ti co on musí živit. Když jsem chtěla aby odešel, tak řekl, že je to jeho byt. Já nemůžu odejít, nemám kam a nechci o moje děti přijít. Jsou to jediný co mám. Takže nedávám před nimi najevo, že už jsem totálně psychicky vyčerpaná a že když jsou ve škole, já se můžu vybrečet. Abych byla zase v pořádku až oni přijdou ze školy a mohla se smát na ně. Nevím, jestli mi můžete něco poradit, ale děkuji za ochotu si to jen přečíst. Děkuji, přeji Vám krásný den.
  Reagovat

  re. Psychická vyčerpanost

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 14.září 2013 18:57:42
  Zdravím Vás!
  Věřím Vám, že jste nešťastná - i z té bezmoci, že teď svou situaci nemůžete dobře vyřešit.
  Nevím, jestli Vám to trochu pomůže, ale změna v chování Vašeho manžela může být způsobena tou nehodou - jestliže je změna chování takhle náhlá a současně trvalá, je to divné a těžko půjde o vývoj v jeho povaze, se kterým by mohl něco udělat.
  V každém případě se to asi moc nezmění. Zkuste se na to podívat tak, jako byste se starala o nemocného člověka. Manžel samozřejmě nemocný není, ale za to, jaký teď je, zřejmě nemůže, a současně Vám jeho povaha komplikuje život - je to tedy podobné jako péče o nemocného příbuzného. Možná, že když Vám půjde vnímat svou situaci takto, nemusela byste být tak zoufalá.
  Z toho, že si oblíbil toho pejska, mějte spíš radost - pro manžela je hrozně dobře, že s nějakým živým tvorem navázal vztah.
  Snažte se s tímhle Vy i děti smířit. Pokud pro Vás bude tento život nesnesitelný, tak, až budou děti velké, se zařiďte po svém. Teď by to asi opravdu bylo těžké.
  Čili co Vám mohu ve stručnosti poradit, je podívat se na svou situaci jinak. Možná byste ale mohla i něco aktivně podniknout, to Vám ale takhle nejsem schopná říct. Skočte si popovídat s psychologem (na www.amrp.cz jsou poradny zdarma), určitě na něco přijdete.
  Hodně štěstí a držte se!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  Nevěra

  elisa 11.září 2013 13:23:43
  Dobrý den, nemůžu se vyrovnat s nevěrou mého partnera. Jsme spolu 13 let, máme syna - 8 let.O den před štědrým dnem jsem ho nachytala v lese s milenkou. Lhal, že si je povídali, ale pak řekl, že si ji chce vzít a od nás odejde. Chtěl vyplatit z baráku, aby ta jí mohl platit hypotéku. Ona má dvě malé děti, přítele, který když jsem mu vše pověděla (i přes její doporučení, že mám být rozumná a nekazit jejím dětem a přítelovi vánoce)nejprve dělal, že se nic neděje, ale po přečtení intimních smsek, které mu ona dala přečíst, začal bojovat o záchranu rodiny a boj vyhrál. Nám zůstal táta, který najednou poznal, že si z něj tak trochu vystřelila, byl její 3 milenec. Ale konec nebyl z její strany, volala mu, vyhledávala ho, chodila si hrát s dětmi k našemu domu, neustále brousila kolem. Dělala mi ze života peklo. Když jsem byla už už v pořádku, znovu se objevila s něčím novým. Můj přítel se začal snažit, ale důvěru v něm nemám. Jak se mohl takhle pobláznit za měsíc a rozbít svou rodinu? Já doma malovala, on ležel na sedačce, sekala trávu, on odpočíval, dělala jsem doma i tátu. Tento rok nedělám nic, odpočívám. Ono mě to totiž ani nebaví. Ztratila jsem životní sílu. Syn se od přítele nehne ani na krok, neustále je na něj nalepený. Neustále kontroluje, kde je a s kým. Jak se objeví nějaká žena, hned na něj volá, že jsem tam taky, ať jde za mnou. Když se potkáme s ní, sevře nám oběma ruce a otočí hlavičku. Řekl, že kdybych taťkovi vše dovolila a všude ho pouštěla, bude pořád s námí, že ho má táta rád, že by od něj neodešel. Já vím, že skutečnost je jiná. Není to člověk, na kterého je spolehnutí, neustále vyplouvají nové pravdy na světlo. Někdy mě z toho až mrazí. Syn ho miluje, takže vím, že nemůžu odejít. Ale tak bych ráda žila klidný život jinde se synem. Přítele nebere ani mé okolí a nyní už vůbec ne. Dcera z prvého manželství k nám přestala jezdit. Řekla, že život mám jen jeden a pokud si ho chci kazit s ním, že na to koukat nebude. Kamarádky ho nezdraví a také už k nám nejezdí. Díky jeho úletu jsem příšla o moc. Jak se s tím mám vyrovnat?
  Děkuji za odpověď.
  Elisa
  Reagovat

  re. Nevěra

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 12.září 2013 18:54:18
  Zdravím Vás!
  Když si odmyslíte tu nevěru, jak přítele jako partnera hodnotíte? Do té doby Vás nenapadlo, že byste s ním raději nebyla? Nad tímhle se zamyslete - jestli jen Vaše současné uvažování dáno tou nevěrou nebo ne.
  Jak se pozastavujete nad tím, jak se může chlap takhle pobláznit - úplně jednoduše, stává se to dnes a denně a klidně se to jednou může stát i Vám. I nevěry jsou zcela běžná věc (čímž není řečeno, že jsou ok) a vztah většinou nerozloží. Je ale potřeba to dobře zvládnout, odpustit a fungovat dál.
  Vám se z těch starostí a pocitu bezmoci možná rozjela nějaká slabší deprese (to by byla ta nechuť něco dělat). Aby to nebylo stále horší, tak byste měli s partnerem zvážit pár sezení v poradně - nikdo Vás tam neukousne a je přece jen šance najít model fungování, ve kterém byste oba byli aspoň částečně spokojení a hlavně - který zajistí dobré prostředí pro Vašeho syna, protože děti těmito rodičovskými eskapádami trpí taky nemálo.
  Nějakou stručnou radu Vám dát neumím, Váš případ není úplně jednoduchý. Ale určitě Vám pomůže, když se budete soustředit na své kamarády a jiné blízké lidi, budete si pěstovat zájmy atd., abyste každý den zažila něco, co Vám baví a naplňuje. Speciálně pohyb je v tomto ohledu geniální. Pak se totiž problémy hned zdají menší.
  Nějaké tipy týkající se nevěry najdete na www.nevera.psychoweb.cz
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:

  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.relaxace.psychoweb.cz - RELAXACE v mp3 ke stažení

  Reagovat

  Agrese otce seniora

  Andrea 9.září 2013 19:40:53
  Dobrý den, mám tatínka a ten žije ve společné domácnosti s mou maminkou už přes čtyřicet let. Poslední roky ale onemocněl a jeho jediné vyjížďky jsou dvakrát týdně na dialýzu. Vyjímečně se mi povede ho vzít jednou za čas na výlet. Už delší dobu je ale hodně nepříjemný na mamku a i když to není každý den, stupňuje se to. Někdy to vypadá, že si to nepamatuje, jindy se semnou kvůli tomu pohádá. Možná už vzdal život a tak je zlý, ale nemůžeme ho přinuti ani na malé procházky, které by mu spravily náladu. Nevím jak dál v téhle situaci. Umístit tátu do ústavu?! Stále ví co se s ním děje, ale zase to ničí život mamce. Ta se v těchto dnech chystá k lékaři otce, snad poradí co dál. Ale pokud sám otec nemá snahu nic dělat, nevím kam to povede dál. Děkuji dopředu za jakoukoli radu.
  Reagovat

  re. Agrese otce seniora

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 10.září 2013 19:08:10
  Zdravím Vás!
  Aby se dalo něco udělat nebo poradit, je potřeba zjistit, z čeho chování Vašeho tce vychází - jako nejpravděpodobnější vysvětlení mě napadají buď osobnostní změny ve stáří (asi nejméně pravd., neřešitelné), deprese nebo demence. Bude to nejspíš buď jedno z těch "D". Lékař Vašeho otce by to mohl odhadnout i bez toho, že by otce vyšetřoval (pokud u něj otec v poslední době byl). Podle toho by navrhl opatření. Něco se dá spravit léky. Vaše pobízení k fyzické aktivitě a pobytu mezi lidmi je velmi dobré - je ale možné, že momentálně na to otec prostě nemá vůli. Je ale spousta léků, které umí tento stav upravit a pak by nastala vhodná doba, abyste se ho snažili zabavit a přimět k nějaké aktivitě.
  Někdy je to s blízkými lidmi těžké a ve stáří bývá takových chvil dost. Tak pevné nervy!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  Emetofobie - nezobrazení příspěvku

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 8.září 2013 18:51:04
  Někdo z vás sem v minulých dnech napsal otázku s názvem "Emetofobie" - protože byl ale celý dotaz napsaný velkými písmeny, nezobrazil se, databáze tyto příspěvky odmítá. Pokud tedy chcete, napište svou otázku znovu normálním písmem.
  Díky
  Michaela Peterková
  Reagovat

  lhaní dospělého syna

  Věra 8.září 2013 17:59:39
  Zdravím Vás, prosím, zda byste mi mohli poradit:
  Můj syn 39 let je již podruhé ženatý a stále lže manželkám (bývalé i nynější). Nepije, nekouří, ale lže, vymýšlí si takové historky, kterým snad sám i věří. Např. vybere kreditní kartu a manželce tvrdí, že jí ona někde ztratila a že na ní jsou peníze. Když manželka zajde na pobočku finančního ústavu odkud karta je a tam jí sdělí, že mají fotku, kdo z bankomatu vybíral, manžel se přizná. Vybrané peníze použil na přilepšení rodině, že prý měl v zaměstnání odměny. Chce být vždy v popředí. Co s tím má manželka dělat, lze to nějak odstranit. K psychologovi ho nedostaneme. Moc Vám děkuji.
  Reagovat

  re. lhaní dospělého syna

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 9.září 2013 18:51:44
  Zdravím Vás!
  Obávám se, že pro Vás moc dobrou zprávu nemám - tohle se prakticky odstranit nedá. Pokud je lhaní součástí povahy a dlouhodobých zvyků Vašeho syna, je to věc osobnosti a na tom si vyláme zuby každý odborník i blízcí lidé toho člověka. Když shrnu zkušenosti partnerů lidí, kteří patologicky lžou, je to takhle - buď utéct nebo v tom jet s nimi.
  Tuším, že se asi budete pokoušet vyhledat pro syna nějakou odbornou pomoc, což je pochopitelné, nicméně varuju před přílišným optimismem, i když zkusit se dá leccos.
  Mějte se hezky
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  obyčejná holka

  Anita 4.září 2013 14:24:31
  Dobrý den,poznala jsem muže celkem dobře zajištěného,citlivého,ale i opravdu krásného,jak model,ale já jsem obyč.holka z vesnice,prodávám v obchodu.Prý se mu líbím atak.jsem střední postavy,žádná modelka a on má navíc.Chce na kávu a já stále nevím,jestli ano nebo ne.Pak budu jen zklamaná,už ted vím,že to krachne.Hlavně jsem stydlivá.Poradíte?Přiznám se,připadám si najednou jako popelka,která má jít na rande s princem ;-))těší mě to,ale zároven se bojím..
  Reagovat

  re. obyčejná holka

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 5.září 2013 18:58:03
  Zdravím Vás!
  Představte si, že on o Vás přemýšlí třeba takhle: je to taková super, hodná a krásná holka, a normální, z vesnice, není tak afektovaná a kariéristická jako ty městský. [Poznámka pro holky z města - jasně že takovýhle nejste všechny.] On na Vás určitě vidí něco zajímavého, když s Vámi chce strávit čas. Je otázka, jestli mu jde o nějaký flirt, nebo něco serióznějšího, ale to je jiná věc. Určitě ale platí, že když do toho půjdete s tím, že to krachne, tak to tak i dopadne, protože k tomu budete nevědomky směřovat.
  Klidně se rozhodněte, že do toho nepůjdete, že on je prostě vyšší liga (ty Vaše obavy jsou totiž pochopitelné a psychologické výzkumy mnohokrát ukázaly, že vztah spíš funguje mezi lidmi, kteří jsou z podobné soc. skupiny, podobně hezcí, podobně inteligentní apod.). Nebo si řekněte, že to zkusíte, a v nejhorším, když to nedopadne, budete chvíli zklamaná; v lepším případě budete mít vedle sebe hezkýho chlapa.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM
  Reagovat

  Bez názvu

  pavla 3.září 2013 08:50:42
  Dobrý den, právě prožívám dost těžké období a potřebovala bych poradit, jak dál. S manželem jsme byli 27 let, 22 let jako manželé. Máme dvě již dospělé dcery a do našich cca 40 let jsme žili jako spořádaná rodina. Měli jsme spoustu známých i společné zájmy, chodili jsme do společnosti i sportovali, prošli spolu dobré i zlé. Před 7 lety manžel změnil zaměstnání, začal podnikat a změnil i sebe. Jeho první odhalenou milenku jsem po jeho omluvě a slibech lepších zítřků odpustila, ale manžel svého zalíbení v hledání nových vztahů s ženami nejrůznějšího věku nezanechal, právě naopak. Na mně začal hledat samé nedostatky, hodně pil a pak mě urážel, myslím, že v sobě řešil nějaký problém, možná mě vnitřně začal nenávidět a nevěděl si s tím rady. Poradnu odmítal, protože si problém nedokázal přiznat. Poslední pověstnou kapkou byla jeho současná milenka, kterou si našel na internetové seznamce. Řekla jsem, že další jeho aféru už akceptovat nehodlám a on se jí vzdát nedokázal a ani nechtěl, takže jsem mu rozhodování usnadnila a donutila ho k ní odejít. Žije v jejím domě s jejími dětmi a já s našimi v našem domě. Jsem na něm finančně závislá, bylo by to na delší vyprávění, ale rozhodla jsem se a podala žádost o rozvod. Od té doby se manžel pokouší o návrat. Uznal chybu, chtěl by vše vrátit zpět, ale já vím, že se nezmění, nevěřím mu a nechtěla bych do konce života vedle něj jen přežívat. Hraje mi na city, protože zná moje slabiny, a přiznávám, že občas přemýšlím, že by to bylo nejsnazší řešení, jak říká i on. Ale já vím, že nejsnazší cesta často vede do pekla (obrazně řečeno), takže není ta nejsprávnější. Myslíte, že můj postoj je správný a rozvod je jediné řešení? Děkuji za odpověď.
  Reagovat

  re. Bez názvu - rozvod?

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 4.září 2013 18:59:16
  Zdravím Vás!
  Když Vaši situaci zpřehledním, tak máte dvě základní možnosti:
  1. Rozvést se
  2. Znovu to s manželem zkusit
  První varianta a její důsledky jsou jasné - určité komplikace atd., na druhé straně klid pro Vás, protože se Vás případné další manželovy lži a avantýry nebudou týkat.
  Druhá varianta má dvě základní možnosti vývoje
  A) Pro manžela tohle byla lekce a bude zase "hodný"
  B) Chvilku bude v pohodě, vrátí se určitá romantika do vztahu, ale po čase se to zase vrátí do současných kolejí.
  Pravděpodobnost B je o větší, než pravděpodobnost A. Manžel zřejmě prochází krizí středního věku a novými známostmi si řeší strach ze stárnutí a nejisté ego. Teď zřejmě v soužití s tou novou partnerkou zjistil, že při tom běžném životě zmizí to, proč se do toho vztahu pouštěl.
  Já Vám nedokážu poradit, co máte dělat - to musíte sama, protože si taky sama ponesete důsledky. Je fakt, že existuje - sice ne velká, ale určitá - šance, že se manžel srovná a Váš vztah bude zase fajn. Na druhou stranu pokud jste teď rozhodnutá do rozvodu jít a máte to důkladně rozmyšlené, bylo by svým způsobem škoda tu energii nevyužít.
  Nakonec jde i to, že se rozvedete a za rok dva se můžete s exmanželem zase dát dohromady, takové případy se taky stávají.
  Tak ať to brzo rozlousknete!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.test-barev.psyx.cz - Test osobnosti podle barev

  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti

  Reagovat

  Jaký vlastně jsem?

  Roman 2.září 2013 00:16:01
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat nebo spíše dozvědět, jaký jsem vlastně člověk. Lidí o mě říkají, že jsem sobecký, zahleděný jen sám do sebe, žárlivý či dokonce zlý. Mám svůj vlastní blog, kde se zmiňuji o věcech, které se mi líbí, které mě zaujaly nebo co mě trápí a podobně. Myslíte, že podle toho se dá poznat, jaký člověk je? Nechci zde dělat reklamu nebo tak něco, jen mě zajímá, jaká jsem osobnost. Zde je adresa mého blogu: www.angelovanelli.blog.cz. Pokud by Vás tento dotaz nějak otravoval nemusíte odpovídat. I když bych rád věděl pravdu, jaký jsem člověk.
  Reagovat

  re. Jaký vlastně jsem?

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 3.září 2013 19:16:53
  Zdravím Vás!
  Myslím, že i když není nad osobní kontakt, z podobného blogu se toho dá o člověku vyčíst celkem dost. Musela bycho ho ale přečíst (skoro) celý a na to fakt nemám čas. Z toho, na co jsem mrkla, se mi jeví, že se hodně hledáte - nejspíš jste mladý muž pár let před dvacítkou, citlivý, spíše introvert. S tou zahleděností do sebe to klidně může být pravda. Ostatně naznačujete určité umělecké sklony a tito lidé takoví bývají. Nikde není psáno, že je to špatně. Jestli jste zlý nebo žárlivý, to si posuzovat netroufám.
  Pokud stojíte o sebepoznání a není Vám líto pár desetikaček, zkuste psychologické testy na www.psychotesty.psyx.cz - určitou představu byste si mohl udělat.
  Každopádně ale platí toto: každý člověk je nějaký, každý je originál a u mnohých vlastností nejde posuzovat, jestli jsou dobré nebo špatné. Třeba žárlivost je prakticky vždycky špatná věc, ale taková pečlivost je dobrá, pokud to není nutkavé puntičkářství. Nebo citová nevyrovnanost - pro běžný život spíš komplikace, ale kolik krásných uměleckých děl by vůbec nevzniklo, kdyby jejich autoři byli emočně dokonale stabilní.
  Takže se mějte rád a hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

   

  Online poradny zde na psychowebu fungovaly déle než 4 roky a za tu dobu jsem zodpověděla skoro 1800 dotazů.

  Všechno hezké ale musí jednou skončit:)

  Poradny jsou nyní uzavřené (důvod jednoduchý - čas). Ale můžeme se nadále ve virtuálním prostoru potkávat, vypisuji online otevřené dveře.

  V zodpovězených otázkách možná najdete i odpověď na to, co trápí Vás - určitě na ně mrkněte!

  PhDr. Michaela Peterková
  Psychoweb.cz doporučuje psychotesty:

  Test emoční inteligence
  Dokážete komunikovat s druhými, umíte správně odhadnout, jak se cítí? Vládnete svým emocím nebo ony ovládají vás?


  Test typů a poruch osobnosti
  Jaké je celkové zaměření vaší osobnosti? Nemáte některé vlastnosti příliš silně nebo naopak příliš slabě vyvinuté?


  Test psychických poruch
  Dělá vám starosti vaše psychika? Chcete pomoci odhadnout, jak jste na tom s duševním zdravím?


  Sociální test osobnosti
  Jaké máte předpoklady pro kvalitní a trvalé vztahy s druhými lidmi? Umíte je vytvářet a dokážete si druhé udržet?


  Test profesní orientace
  Na jakou školu nebo práci se hodíte? S jakou profesí ladí vaše osobnost?


  Test výkonu a motivace
  Snažíte se, ale výsledky se nedostavují? Co vám brání v úspěchu a výkonu?


  Test paměti
  Jak funguje vaše paměť? Jak dobří jste v zapamatování a vybavení?


  Test mentální výkonnosti
  Myslí vám to pružně, rychle a bezchybně? Neselháváte v pozornosti? Necháte se snadno rozhodit?


  Základní test osobnosti
  Jaký je základ vaší osobnosti? O co se můžete opřít a co vám naopak komplikuje život?
   
   

  © psychoweb.cz 2009-2017 Všechna práva vyhrazena. Jakékoli kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů nebo jiných částí webu je bez písemného souhlasu zakázáno. Kontakt | Reklama | Podmínky použití | Seznam literatury      

  Doporučujeme weby: Partneři | Deprese | Schizofrenie | Sebevražda | Psychotesty | Angličtina | Hypnóza | Test paměti a IQ v akci | Psychologie barev | Syndrom vyhoření | Psychotesty pro řidiče |
  Psychotesty k policii | Psychologie - poradna | Nevěra | Seznam psychologů | Relaxace ke stažení | Testy a psychotesty | Test partnerského vztahu | Jak se zbavit úzkosti a deprese | Kurzy psychologie online | Psychoterapie | Přijímačky na psychologii | SEO webu sledují SEO nástroje.cz |