PSYCHOLOGIE
psychické poruchy - studium psychologie - obsahy knížek - psychologické testy - online psychologické programy

   

 
 
   

Online psychologické programy proti stresu, úzkosti a depresi


Vyzkoušejte unikátní psychologické programy Žlutá sova, které vám pomůžou zbavit se problémů – stresu, nervozity, prázdnoty a deprese.

Každý program obsahuje:

 • postupy, díky kterým máte možnost poznat svou pravou osobnost
 • užitečné informace
 • testy a kvízy s automatickým vyhodnocením
 • úkoly a shrnutí na váš e-mail
 • autosugestivní a relaxační nahrávky, které si stáhnete a budete si je pak přehrávat; zůstanou vám napořád a budou vám tak pomáhat i po ukončení práce s programem

 • To nejcennější na programech Žlutá sova je, že jsou interaktivní - pracujete s nimi a sami je tak dotváříte. Jste aktivní, programy vás nutí přemýšlet a nabízejí vám možnosti, jak zlepšit svůj život.

  Programy Žlutá sova jsou:

 • plně online - můžete se jim věnovat z pohodlí domova a kdykoli se vám to hodí
 • srozumitelně napsané – nepotřebujete žádné znalosti z psychologie
 • interaktivní – donutí vás k akci
 • důvěrné a anonymní – v programu máte vlastní prostor chráněný heslem
 •  

  Reference – z ohlasů těch, kteří program(y) absolvovali:

  Chci mockrát poděkovat za opravdu vynikající nápad.

  Moc děkuji za váš program, pomohl mi více, než jsem si myslela, jsem ráda, že něco takového existuje :)

  Děkuji moc za Vaši práci a pomoc a motivaci a popostrčení a podporu a......

  Jsem velmi spokojena s vasimi kurzy, tento je jiz druhy. Ten prvni mi vylozene pomohl (deprese), tento zas o kus dal posunul na ceste zivotem. Diky!

  Víte, na docházení do ordinace jsem neměla ani čas ani peníze.... váš program mě, myslím, zachránil. Děkuji moc.

  dakujem velmi pekne, velmi som si to uzila a myslim, ze to bolo uzitocne, budem sa k tomu aj vracat.. ;)

  Žlutá sova je bezva nápad. Dík za inspiraci.

  Děkuji, že jste a pomáháte !!!

  Doporučila jsem program minimálně pěti lidem. Jsem přesvědčena o slušné úrovni a hlavně efektu který má a měl program na mne.

  Děkuji za Vaši práci a pomoc. Z programů ŽS budu čerpat už pořád.

   

  Psychologické programy Žlutá sova můžou pomoci i vám – najdete je na www.velka.zlutasova.cz


  Online psychologická poradna
   

  Online poradny zde na psychowebu fungovaly déle než 4 roky a za tu dobu jsem zodpověděla skoro 1800 dotazů.

  Všechno hezké ale musí jednou skončit:)

  Poradny jsou nyní uzavřené (důvod jednoduchý - čas). Ale můžeme se nadále ve virtuálním prostoru potkávat, vypisuji online otevřené dveře.

  V zodpovězených otázkách možná najdete i odpověď na to, co trápí Vás - určitě na ně mrkněte!

  PhDr. Michaela Peterková
  Diskuze k článku Online psychologické programy proti stresu, úzkosti a depresi


  Strana 10 z 106
  Zobrazit položek na stránce
  Stránky: První Předchozí 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Další Poslední

  Nespokojený manžel

  Eva 31.srpen 2013 13:22:42
  Dobrý den.Jsem zoufalá z chování manžela.Jsem spolu dvacet let.Máme dva syny 19 a 17,jsou rozumní a poslušní.Doma si myslím taky žádný vážný problém není, oba máme práci,bydlíme v domku a všechno by bylo fajn, pokud by manžel nebyl věčně protivný,pořád hledá na někom problém a pořád někomu něco vyčítá.Teď je na programu vaření a obědy.Vařím průměrně a hlavně vařím, co má většina ráda.Jednou je problém, že jsou dva dny stejné obědy /přes týden je někdy problém uvařit každý den/,dneska bylo málo soleno a pořád je něco.Ve většině případů se snažím z toho vyjít v klidu a přejdu na jiná témata a bavíme se s ostatníma u stolu o něčem klidném.Ovšem pořád jako ten uklidňovatel situace působit nemůžu a někdy vybuchnu.Dneska jsem to už nerozdýchala a jeho oběd letěl do koše.Všem chutnal, jen on měl cukinu na silné plátky.Vařit sám samozdřejmě nechce u vaření taky nepomůže, vždy se vymlouvá, že má práci na zahradě.V klidu se s ním tyhle problémy probírat nedají, okamžitě vříská a nedá si v klidu nic vysvětlit.Rozhodla jsem se, že jemu vařit nebudu,nebudu se starat co jí.Jiné řešení opravdu nevidím a jsem z toho zoufalá,je to číndál horší. Děkuji za radu
  Reagovat

  re. Nespokojený manžel

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 1.září 2013 19:05:43
  Zdravím Vás!
  Soudím, že dřív takový manžel nebyl. Jestli mu je kolem 40-50 let, pak jeho chování může odrážet probíhající krizi středního věku. Každopádně je ale tohle rýpání projevem jeho vnitřní nespokojenosti a napětí. Nedokáže si s těmito pocity poradit sám, tak je přenáší na ostatní a vybíjí pomocí různých záminek, jako je třeba teď to téma vaření. Úplně chápu, že to usmořovací chování (které je jinak velmi dobrá strategie) nemůžete vydržet do nekonečna. MOžná ten Váš výbuch a odmítnutí vaření bude pro manžela potřebná lekce a zamyslí se nad sebou - tyhle vnitřní potíže za něj totiž nikdo nevyřeší, to musí sám - v první řadě připustit, že vůbec nějaký problém má, a pak hledat řešení.
  Snažte se vidět ta pozitiva, o kterých jste psala v úvodu své zprávy, případně manžela zkuste opatrně rozpovídat a uvidíte.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  Dotaz

  Evelýna 31.srpen 2013 11:10:32
  Dobrý den.Mám dva roky nádherný vztah.Přítel je úzkostný neurotik.Myslím si že ale svůj život zvládá jakž takž v pohodě.Stává se občas,že na moje výtky se tzv. zatvrdí a není schopen komunikace.Musí jít domů a druhý den je v pohodě.Ale já to nějak nemůžu strávit.Beru to jako jeho odmítání mne,ale asi to vidím špatně.Šlo by jeho jednání trochu ovlivnit u psychologa?
  Reagovat

  re. Dotaz

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 1.září 2013 18:55:16
  Zdravím Vás!
  Pokud je to skutečně úzkostná porucha, nikoli porucha osobnosti (info na www.psychotesty.psyx.cz/texty/psychologie-menu.htm), tak určitě ano - je to jen otázka času a zájmu Vašeho partnera. Ostatně nějaký úkol by tu byl i pro Vás - abyste se tyhle přítelovy občasné záseky naučila brát jako jeho, nikoli svůj problém.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.test-barev.psyx.cz - Test osobnosti podle barev

  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti

  Reagovat

  Co s tím

  Dana 13.září 2013 21:33:21
  Dobrý den,mám takový problém.Před pár lety jsem se seznámila s človíčkem,který je naprosto úžasný.Moc ráda si s ním povídám,když se potkáme jednou za čas.Poslední dobou se potkáváme dost často,i si píšem a já si ho nesmírně vážím jako kamaráda.A vim,že i on mě.Dost se mi svěřuje a tak.Jen to má jeden problém,je gey a já zjištuji,že jsem do něj zamilovaná.Asi proto,že se ke mě chová hezky,což se mi dost od lidí a rodiny nedostává.Myslím na něj každý den a i se mi o něm zdá.Nevim,jak to mám ustát,aby to nepoznal a abych ho neztratila jako přítele.Nedokážu si představit,že by sme se už nenavštěvovali atd.Děkuji moc za radu
  Reagovat

  Bez názvu

  Benedika 14.září 2013 00:47:09
  Dobrý den, nejsem si jista, zda můj problém je pro vaší poradnu, ale přesto jsem se rozhodla Vám jej popsat.Je mi 40let, před dvěma lety jsem se poznala s přítelem,který je odemne mladší o 16let.
  Byli jsme na dovolené, kde nebyl prostor k sexu, měli jsem jednu místnost i s mou 8letou dcerou, která spala na vedlejší posteli.
  Při milování jsme dávali pozor, abychom neprobudili dceru, ale přítele vzrušovalo to nebezpečí a přibližoval se k ní co nejblíže.
  Byl v takové blízkosti, že mi to nedělalo dobře a zarazila jsem ho.Na druhý den jsem mu řekla, že nechci aby se něco takového opakovalo, ale on mi řekl, že nešlo o nic než o situaci nebezpečí.
  Od té doby, vyžaduje abych mu tu situaci vyprávěla do detailu,protože ho to vzrušuje,odmítla jsem.Nebydlíme spolu a momentálně se ani nestýkáme.
  Reagovat

  Vztahový blok

  Kamil 29.srpen 2013 16:28:11
  Krásné odpoledne přeji, jmenuji se Kamil a je mi 20 let. Mám dotaz ohledně vztahu. Bude to trošku na delší povídání, aby jste se mohl/a v tom lépe orientovat a lépe mi popřípadě pomoci. Na základní škole jsem netoužil po vztahu, řekl jsem si, že si najdu dívku až na střední. Hned v prváku jsem si ji našel, trvalo to asi 2 měsíce, nebyl jsem s ní spokojenej, chovala se ke mě nezohledně. Poté mě přivedla představit do školy spolužačkám a tam stála. Stála tam její spolužačka, okamžitě jakmile se naše pohledy střetli jsme se zamilovali. Dva týdny na to jsme spolu začli chodit, všechno bylo krásné, byla to moje taková první největší láska, přišel jsem s ní o panenství, byl jsem s ní každý den hned po škole až do večera, byli jsme v našem městě jako nejúžasnější pár, byli jsme spolu stále, slušelo nám to spolu a všichni věděli, jaký jsme blázni do sebe. Trvalo to rok a půl do té doby, než dostala nabídku výměnného stadia na celý školní rok. Probrali jsme to, pobrečeli si a oba si přísahali, že to zvládneme, že naší lásku dálka nemůže rozbít, že bude jezdit každý víkend, budeme si volat večer po skypu (bylo tomu tak měsíc) pak už nejezdila, nevolali jsme si tak často, neměla čas, respektoval jsem to, že to tam musí být těžší, po 3 měsících v Německu mi oznámila konec. Byl jsem z toho psychicky totálně v háji, úplně na dně, zavřel jsem se do pokoje a týden z něj nevylezl, pak mi pomáhali přátelé. Mezi tím jsem měl dva krátkodobé vztahy (3 a 4 měsíce) stáli za prd, pořád jsem je srovnával s onou ex přítelkyní a chyběla mi, myslel jsem na ni stále. Po návratu z Německa jsme se dali opět dohromady ale vydrželo to rok, poté rozchod, který jsem vzal už lépe. Další rok jsme nebyli v kontaktu, měl jsem jednu přítelkyni (2 měsíce) a opět stejný průběh, snažil jsem se z ní udělat onou ex přítelkyni, vím, že je to hloupé a nefér, ale nemohl jsem si pomoci. Nakonec jsem ji řekl, že stále miluji bývalou přítelkyni a že jí nemohu lhát dál do očí a nazývat lásku něčím, co láska vůbec není z mé strany. Po tomto rozchodu jsme to spolu zkusili opět, nezávazně, spali jsme spolu s onou ex přítelkyní až mi řekla, že mě nemiluje, že to po třetí nepůjde prostě, ať si hledám někoho jiného, že to po třetí dávat dohromady nechce, že by to bylo to samé a nikam to nevedlo. Po třetí jsem to vzal s nahledem a docela mi ze srdce už odchází po tom všem. Ale můj problém je, že si namohu připustit k srdci někoho jiného. Jsou okolo mě holky s kterých jsem byl vždy, když to tak řeknu, hotovej! A teď když se mnou flirtujou, svádí, balí, tak je to fajn, ale představa toho, že bych měl s nimi chodit, být ve vztahu mi to prostě nedovolí, je ve mě stále něco, co mi nedovolí mít jakýkoli další vztah i když v hloubi srdci moc chci, moc bych chtěl jednu dívku, je milá, krásná, chytrá a je prostě dokonalá, rozumíme si, ale když si představít chodit s ní, něco mě tahá zpátky. Přijde mi, že mám sobě nějaký "blok", který nevím, jak odstranit, abych byl schopen dalšího vztahu. Prosím Vás o radu, jak se toho "bloku" zbavit? Předem děkuji za Váš čas a za odpověď. Přeji hezký den.
  Reagovat

  re. Vztahový blok

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 30.srpen 2013 19:21:36
  Zdravím Vás!
  Pomůže Vám, když se z toho "vymluvíte" - někomu, kdo umí naslouchat a komu věříte, řekněte všechno, co se toho vztahu týká. Lepší než kamarád by byl profesionál, který by Vám uměl položit správné doplňující otázky - ty by právě rozkryly ta zablokovaná témata a Vy byste se toho postupně zbavil.
  Pak jsou ještě arteterapeutické postupy (dramatizace, kresba, hudba), pokud by Vám byly bližší, než mluvení.
  Jinak se to vyřeší i samo, prostým během času, jen to někdy dost dlouho trvá, i roky. Takže bude lepší, když tomu aktivně pomůžete.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.vykonove-testy.psyx.cz - Online test PAMĚTI a MENTÁLNÍ VÝKONNOSTI

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  potvora

  Jana 28.srpen 2013 15:08:56
  Dobrý den,prosím o radu.Měla jsem 2manželství,které díky partnerům zkrachovalo.Jeden podváděl a druhý žárlil a s ním mám syna 4letýho.Nyní po rozvodu jsem ostražitější,ale zárověn flirtuju z každým a i jsem se s někým vyspala,bohužel,byl ženatý.Pak mě hlodá svědomí,tak si říkám jsem potvora??Znám fajn rozvedenýho muže je veselý,rozumíme si a mám strach,že kouknu na jinnýho a zas budu dělat blbosti.Když to schrnu,tak nevím,co se se mnou děje?Je mi 34roků a nevím co blbnu..
  Reagovat

  re. potvora

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 29.srpen 2013 19:19:13
  Zdravm Vás!
  Možná prostě děláte to, co Vaši bývalí partneři dělali Vám. Nebo si užíváte "svobodu". Na krizi středního věku máte ještě čas, jinak ta se může projevovat podobně.
  Jestli jste tyhle sklony předtím neměla, tak to třeba zase přejde samo - jak to přišlo, tak to odejde. Dejte si chvíli čas (pár měsíců), po který tohle nebudete řešit. Během této doby byste se zas měla dostat do normálu. Kdyby ne, tak na to aktivně přitlačte, protože by Vám tyhle tendence zbytečně kazily dlouhodobý vztah(y). Tomu potenciálnímu partnerovi řekněte, že máte teď období tak trochu plné výkyvů a aby to chvíli toleroval (samozřejmě mu neříkejte podrobnosti ani ty své obavy, že byste mohla ujet s někým jiným). Jestli myslíte, že by za to stál, zkuste s ním být i přes ty své obavy. Ono to skutečně nejspíš za čas přejde.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.vykonove-testy.psyx.cz - Online test PAMĚTI a MENTÁLNÍ VÝKONNOSTI

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  přerušit kojení?

  Markéta 28.srpen 2013 11:01:03
  Dobrý den,
  před šesti nedělemi jsem porodila úžesného chlapečka. Těhotenství i porod probíhaly bez problémů. Po návratu z porodnice domů jsem začala mít divné stavy, pocit, že něco není v pořádku (nevysvětlitelný strach), že to nezvládnu, začaly mě brnět ruce a hlava, pořád jsem plakala a bylo mi vše líto. tyto pocity pravidelně střídaly vlny nepopsatelného štěstí a naopak pocitu, že vše zvládnu a že je na světe krásně. O malého se starám snad dobře, ale mám pocit, že se nedokážu radovat a užívat si to, soustředím své myšlenky jen na to, co se ve mně odehrává. je mi z toho opravdu nanic, proto jsem uvažovala nad antidepresivy, problém je kojení. Vím, že je to pro chlapečka to nejlepší a nechci ho ohrozit tím, že se budou látky z léků dostávat do mléka. Co s tím? Nevím, jak se rozhodnout, nechci být sobecká, ale přijde mi, že to nezvládnu :-( Neznáte proswím nějakého odborníka, který by se specializoval na problémy kojících žen, třeba existuje něco, co by mi pomohlo a nemělo vliv na prcka. Předem děkuji za Vaši odpověď.
  Reagovat

  re. přerušit kojení?

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 29.srpen 2013 19:12:11
  Zdravím Vás!
  Takového odborníka neznám - teoreticky by ale tohle měl vědet každý lékárník a hlavně každý psychiatr. Pokud je mi známo, tak se farmaceutické firmy s výzkumem působení antidepresiv na kojící ženy a jejich děti moc nezajímají a v letáku to odbudou tím, že v takovém případě se má užívat jen na doporučení lékaře. Druhá věc je, že spousta lidí tyto i silnější psychofarmaka bere a u toho jsou těhotné, kojí a děti jsou v pohodě.
  Vzhledem k tomu, že kojíte už 6 měsíců, se mi zdá, že by bylo nejjednodušší syna odstavit a začít se léčit. Po 6. měsíci se už stejně přikrmuje, to zásadní období jste odkojila. Myslím, že žádný lék, který by Vám mohl pomoci (tedy ne nějaké pitomé "doplňky stravy") a současně u něj bylo výslovně uvedeno, že nepřechází do mateřského mléka, nebude.
  Jste hodně citlivá a asi máte sklon o věcech hodně přemýšlet. A máte na sebe vysoké nároky - možná až nereálně vysoké. Jestli přestanete kojit, abyste mohla začít s léčbou, nepřidělávejte si další stres výčitkami svědomí. Kluk bude taky radši, když vedle sebe bude mít spokojenou mámu (a děti to spolehlivě vycítí) a klidně bude cucat z lahve sunar.
  To nejspodstatnější u Vás bude, abyste si to přebrala, rozhodla se (tak či onak) a pak už nespekulovala, jestli jste to udělala dobře nebo ne.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  trasenie ruk

  Mirka 26.srpen 2013 14:10:57
  Dobry den, mam dost velky problem. Asi tak posledne 2 roky mi zacalo vadit, ked mi niekto pozeral na ruky a zacnu sa mi hned triast.Do vtedy som taky problem nemala, pracovala som aj ako casnicka, ale teraz je to zle. Mam povolanie, kde si to nemozem dovolit, ked som sama a v klude nic sa nedeje, ale akonahle nadomnou stoji sef alebo zakaznik zacnu sa mi strasne triast ruky, viem ze to je psychikou, lebo stale na to myslim, bojim sa preto ze pridem o pracu. Poradte mi prosim, co robit, dakujem.
  Reagovat

  re. trasenie ruk

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 27.srpen 2013 18:47:35
  Zdravím Vás!
  Pomoh by Vám nějaký skupinový psychoterapeutický nebo komunikační kurz - mezi lidmi byste natrénovala, že by Vám koukali na ruce a Vám by to bylo jedno.
  Pokud byste se do toho pouštět nechtěla, totéž si naordinujte v domácích podmínkách. Něco dělejte sama a uvědomte si, že máte ruce klidné. Pak požádejte někoho z rodiny nebo kamarádku, aby se na Vás při nějaké činnosti dívala - a pokud se Vám ruce roztřesou, vydržte to, soustřeďte se na dýchání a počkejte, až se ruce zklidní. Postupně byste měla být stále klidnější, když se na Vás někdo dívá.
  Nebo jestli na to máte povahu, řekněte si, že je Vám jedno, že se Vám třesou ruce a jestli se to někomu nelíbí, je to jeho mínus. Kdybyste to takto skutečně prožila, máte po problému. To třesení se totiž udržuje a zhoršuje jedině tím, že to prožíváte jako problém a pozorujete.
  A ještě jedna obecná věc - nejste poslední dobou přetažená? Tlak, stres, potíže? To totiž může být příčina a udržovací faktor.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

  Reagovat

  komunikace v zaměstnání

  Hanka 26.srpen 2013 10:23:10
  Dobrý den, vždy když nastoupím do práce, propustí mě během zkušební doby (případně v době určité 1 rok). Nějak nesedím týmu a nevím, zda se odcizím sama, nebo mě vytěsní kolektiv. Když se s kolegyní potkám podruhé a více během dne, mám vyčerpané téma počasí a prostě nevím, jak začít další rozhovor. Dle šéfa v kolektivu mají pocit, že je jen poslouchám, ale nekomunikuji a nechtějí mě bavit. Když nejsem v týmu, jsem mimo něj a tudíž jednou nohou na odchodu. Zjistila jsem, že užívám často uzavřené otázky a snažím se jich zbavit, moc mi to nejde. Když se rozpovídám, tak se opakuji jinými slovy a kolegyně/kolegové mi dávají najevo, že je to zdlouhavé, nezáživné, nebo vychloubačné a ignorují mě, nebo se jdou bavit za dveře, abych je neslyšela. Připadám si jak s velkou nálepkou "slídič a udavač" i když odposlouchané informace nikomu nesděluji. Jsem (dle kamarádů flegmatik, dle sebe spíše líná) vysokoškolák bez sebevědomí a při ústním útoku se ihned stáhnu nebo jsem vyjimečně agresivní v tónu hlasu. Moje otázka zní, zda jsou v Brně nějaká pravidelná skupinová sezení, kde by se člověk mohl zdokonalit v komunikaci a opravovali by ho. Děkuji.
  Reagovat

  re. komunikace v zaměstnání

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 27.srpen 2013 18:41:19
  Zdravím Vás!
  Jdete správným směrem - jednou z možností je zdokonalit se v kounikačních dovednostech a v sebevědomí. Druhou možností je hledat si práci, která není týmová - možná by Vám vzhledem k Vaší povaze seděla líp. No a třetí možností je stát se ve svém oboru špičkovou odbornicí, aby po Vás zaměstnavatel skočil a bylo mu úplně jedno, jakou máte povahu.
  Můžete realizovat jednu nebo všechny tyto možnosti. Pro tu první - konkrétně nevím, ale když dám do googlu "komunikační kurz brno", vyběhne toho dost.
  Jste, jaká jste - můžete se měnit, zlepšit, ale berte současný stav jako něco, co je zcela v pořádku a jak to má být.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM
  Reagovat

  agresivita

  Aneta 25.srpen 2013 16:38:44
  Zdravím Vás,chtěla bych se zeptat.Můj bývalí manžel byl agresivní,arogantní muž,když se hlavně napil.A nyní stále u mého syna pozoruju,aby nebyl jako táta..Dá se tomu předejít,aby v budoucnu neubližoval??A hlavně proč se to děje mezi blízkými to nasílí?Díky za odpověd
  Reagovat

  re. agresivita

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 26.srpen 2013 18:56:50
  Zdravím Vás!
  Rozbor, proč je mezi lidmi násilí, bych mohla psát měsíc... Ale k Vaší otázce ohledně manžela a syna: Manžel je buď psychopatická osobnost (disociální typ - info na www.psychotesty.psyx.cz/texty/psychologie-menu.htm a/nebo zažil nějaké ponižování, agresi doma či ve škole... samo to nevznikne). Pokud syn tuto osobnost podědil, je to horší - ale pravděpodobnost není velká, to už byste nejspíš i poznala. Syn potřebuje to, co jiné děti - láskyplné zacházení a jasný řád. Pokud neuvidí násilí doma, zregulujete televizi a pc hry, je velká šance, že z něj vyroste normální muž. Pokud syn nejeví evidentní známky nenormálního vývoje, tak vůbev nic speciálního dělat nemusíte. Pokud by se u syna objevily známky disociální osobnosti, je potřeba se hodně zaměřit na vymáhání přijatých pravidel a umožnit synovi agresivitu vybít např. sportem. Mužský vzor v rodině je samozřejmě výhodou.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:

  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.relaxace.psychoweb.cz - RELAXACE v mp3 ke stažení

  Reagovat

  perverzní?

  Eva 25.srpen 2013 15:57:53
  Dobrý den,prosím moc o radu mám přítele,který je opravdu fajn.Ale když se třeba nevidíme 3dny i více tak si píšem a najednou mi v smsce ještě třeba napíše,,že se těší na sexík,nebo i napíše jinný vulgárnější slovo,,a je mi to nepříjemný spíše mě to odradí..jak se mám zachovat nebo mu to říct,že mi to vadí??Je to normální,když z ničeho nic mi to napíše.Těším se na něj a pak toto a nejsem žádná citlivka,ale někdy mi to není příjemný.
  Reagovat

  re. perverzní?

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 26.srpen 2013 18:49:11
  Zdravím Vás!
  O perverzitu určitě nejde - pro některé muže je tohle zcela běžný prvek komunikace. Snažte se to takhle brát. Jestli se přes to nepřenesete, tak to příteli řekněte přímo - spíš to vemte na sebe, jako že je to Váš problém, a že ho prosíte, kdyby tyhle poznámky vynechal, protože Vám znějí špatně.
  Není to žádný závažný problém, tak ať se z toho ani nestane.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:
  www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

  www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM
  Reagovat

  ocd

  michal 22.srpen 2013 11:26:02
  Dobrý den,myslím ze trpím ocd konkrétně nakažení hiv,tyto myšlenky se mi dostávají čím dal více do me myslí at se stane cokoliv když mi něco cakne do oka nebo se zranim všude vidím krev nebo mi muj mozek říká ze tam mohla být krev,moje poslední ocd je z odběru krve po odběru mi tekla z žíly krev a sestra me musela déle ošetřovat cpala mi na krvacivou ranku po vpichu tamponky které pokladala předtím nevím kam a já nebyl schopen si vše zkontrolovat jestli je nenamocila do nějaké jiné krve a tak se na me nemohla přenést nákaza hiv,jsem tímto pronásledován každý den:-(..uvažují porad dokola o testech na hiv a jakmile jedna věc vymizí přijde další a třeba ještě silnější..někdo mi rikal zeje na tohle dobrej lék cipralex ale nevím,paní dr.co by jste mi doporučila?kbt na me moc nezabrala beru občas jen lék atarax po kterém mi je blbě...díky za info
  Reagovat

  re. ocd

  Admin - PhDr. Michaela Peterková 23.srpen 2013 18:37:45
  Zdravím Vás!
  Cipralex patří k SSRI antidepresivům, která se na OCD skutečně často předepisují - léky a psychoterapie jsou dvě základní metody léčby OCD. Jestli na KBT chodíte krátce (méně než půl roku), pokračujte ještě, výsledky mohou přijít později.
  Mrkněte na www.psychoweb.cz/psychologie/obsedantne-kompulzivni-porucha---ocd/ - jsou tam informace a odpovědi na otázky ohledně obsedantně komp. poruchy.
  Hodně štěstí!
  Michaela Peterková

  Zajímavé odkazy:

  www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

  www.relaxace.psychoweb.cz - RELAXACE v mp3 ke stažení
  Reagovat

   

  Online poradny zde na psychowebu fungovaly déle než 4 roky a za tu dobu jsem zodpověděla skoro 1800 dotazů.

  Všechno hezké ale musí jednou skončit:)

  Poradny jsou nyní uzavřené (důvod jednoduchý - čas). Ale můžeme se nadále ve virtuálním prostoru potkávat, vypisuji online otevřené dveře.

  V zodpovězených otázkách možná najdete i odpověď na to, co trápí Vás - určitě na ně mrkněte!

  PhDr. Michaela Peterková
  Psychoweb.cz doporučuje psychotesty:

  Test emoční inteligence
  Dokážete komunikovat s druhými, umíte správně odhadnout, jak se cítí? Vládnete svým emocím nebo ony ovládají vás?


  Test typů a poruch osobnosti
  Jaké je celkové zaměření vaší osobnosti? Nemáte některé vlastnosti příliš silně nebo naopak příliš slabě vyvinuté?


  Test psychických poruch
  Dělá vám starosti vaše psychika? Chcete pomoci odhadnout, jak jste na tom s duševním zdravím?


  Sociální test osobnosti
  Jaké máte předpoklady pro kvalitní a trvalé vztahy s druhými lidmi? Umíte je vytvářet a dokážete si druhé udržet?


  Test profesní orientace
  Na jakou školu nebo práci se hodíte? S jakou profesí ladí vaše osobnost?


  Test výkonu a motivace
  Snažíte se, ale výsledky se nedostavují? Co vám brání v úspěchu a výkonu?


  Test paměti
  Jak funguje vaše paměť? Jak dobří jste v zapamatování a vybavení?


  Test mentální výkonnosti
  Myslí vám to pružně, rychle a bezchybně? Neselháváte v pozornosti? Necháte se snadno rozhodit?


  Základní test osobnosti
  Jaký je základ vaší osobnosti? O co se můžete opřít a co vám naopak komplikuje život?
   
   

  © psychoweb.cz 2009-2017 Všechna práva vyhrazena. Jakékoli kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů nebo jiných částí webu je bez písemného souhlasu zakázáno. Kontakt | Reklama | Podmínky použití | Seznam literatury      

  Doporučujeme weby: Partneři | Deprese | Schizofrenie | Sebevražda | Psychotesty | Angličtina | Hypnóza | Test paměti a IQ v akci | Psychologie barev | Syndrom vyhoření | Psychotesty pro řidiče |
  Psychotesty k policii | Psychologie - poradna | Nevěra | Seznam psychologů | Relaxace ke stažení | Testy a psychotesty | Test partnerského vztahu | Jak se zbavit úzkosti a deprese | Kurzy psychologie online | Psychoterapie | Přijímačky na psychologii | SEO webu sledují SEO nástroje.cz |